Materiał Partnera

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny

Odwiedzając salon kosmetyczny możemy skorzystać z wielu różnych usług. Wśród coraz bardziej popularnych zabiegów pielęgnacyjnych możemy wyróżnić peeling kawitacyjny. Profesjonalnie wykonany zabieg może przynieść wiele korzyści. Dlatego postanowiliśmy opisać go bardziej szczegółowo. Przedstawimy przebieg peelingu kawitacyjnego oraz efekty jakie można dzięki niemu uzyskać.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem zupełnie bezbolesnym i bezinwazyjnym. Nie ma nic wspólnego z fizycznym złuszczaniem martwego naskórka. Przed rozpoczęciem zabiegu należy najpierw dokładnie oczyścić oraz nawilżyć skórę. Kluczowym elementem, który wpływa na skuteczność peelingu jest właśnie nawilżenie skóry. To wilgoć jest pośrednikiem między skórą, a falami ultradźwiękowymi, które są używane w trakcie peelingu kawitacyjnego. Po etapie przygotowania specjalista przystępuje do masowania skóry wykorzystując do tego celu specjalną szpatułkę, do której podłączone jest urządzenie generujące ultradźwięki. Warto podkreślić, że czas trwania zabiegu nie jest długi. Jednocześnie w trakcie jego wykonywania można poddać się innym zabiegom poprawiającym odżywienie skóry. Skóra po oczyszczeniu peelingiem kawitacyjnym jeszcze lepiej przyjmuje różne składniki odżywcze.

Warto podkreślić, że już jedna sesja peelingu kawitacyjnego może przynieść bardzo dobre rezultaty. Jej efekt będzie jeszcze trwalszy jeśli połączymy go z peelingiem wykonywanym w domu.

Jakie są efekty peelingu kawitacyjnego?

Odwiedzając salon kosmetyczny oczekujemy efektów. A peeling kawitacyjny, wykonany przez wykwalifikowaną kosmetyczkę, może przynieść nam zaskakujące efekty. Przede wszystkim zabieg prowadzi do głębokiego oczyszczenia skóry. Ponadto powoduje wygładzenie i wyraźne odświeżenie cery. Oprócz tego w trakcie zabiegu skóra jest odpowiednio odżywiana co w efekcie przywraca jej naturalny kolor.

Dużą zaletą ultradźwięków jest delikatne masowanie skóry, które pobudza ją do produkcji kolagenu. A ten, jak dobrze wiemy, jest odpowiedzialny za elastyczność skóry i opóźnienie procesu powstawania zmarszczek.

Dla kogo jest peeling kawitacyjny?

Tak naprawdę peeling kawitacyjny może przynieść korzyści każdej osobie. Domowy peeling nie jest w stanie zapewnić takiej skuteczności złuszczania naskórka. Dla osób o suchej cerze to doskonały sposób na nawilżenie skóry i wygładzenie zmarszczek. W przypadku osób o skórze tłustej peeling kawitacyjny powoduje usunięcie nadmiaru sebum, przywraca zdrowy wygląd oraz naturalny kolor skóry. Korzyścią dla osób z cerą normalną będzie wzmożone wydzielanie kolagenu, który zabezpieczy skórę przed powstawaniem zmarszczek.

Kto nie powinien stosować peelingu kawitacyjnego?

Co prawda peeling kawitacyjny jest zabiegiem, który może stosować w zasadzie każdy, jednakże są też pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Specjaliści nie zalecają wykonywania peelingu u kobiet w ciąży, osób cierpiących na nowotwory, osteoporozę lub padaczkę, jak również osób, które walczą z zakażeniami skóry. Ponadto peelingu kawitacyjnego nie powinny wykonywać osoby z niewydolnością krążenia lub tarczycy, osoby z rozrusznikiem serca oraz posiadające implanty z metalu.

Peeling kawitacyjny to zabieg, który może przynieść nam sporo korzyści. Jego efekt warto utrwalić poprzez regularne „domowe” złuszczanie naskórka. Aby uzyskać wymarzony efekt warto oddać się w ręce doświadczonej kosmetyczki. Studio Urody Katarzyny Grzyb z Ostrołęki oferuje cały pakiet zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki umiejętnościom oraz wiedzy Pani Katarzyny każda Klientka opuszcza salon z satysfakcją efektów uzyskanych w trakcie zabiegu.

Opracowanie:
Ostrołęka, Gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" 7a lok. 1a
tel. 502 616 332
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz