Materiał Partnera

Pedicure japoński i biologiczny - nowości na rynku kosmetycznym

Pedicure japoński i biologiczny - nowości na rynku kosmetycznym

Ciepłe miesiące roku to czas, gdy z szafy wyciągamy sandały. Jednak w nawet tych najpiękniejszych, od najdroższych projektantów nieestetycznie będą się prezentowały zaniedbane stopy. Z pomocą przychodzą zabiegi kosmetyczne, a wśród nich mało wciąż znane na rynku polskim: pedicure japoński i biologiczny.

Pedicure - na ratunek stopom

Jesienią i zimą chowamy stopy w skarpetkach i ciepłych butach. Nie pozostaje to bez wpływu na stan skóry w tamtym miejscu. Pedicure, czyli w wolnym tłumaczeniu "leczenie stóp" to nie tylko zabieg mający na celu poprawę wyglądu tej części nogi w celach estetycznych, ale też stanu skóry i paznokci, które - gdy są zaniedbane - mogą powodować dyskomfort w postaci swędzenia, a nawet bólu.

Wrastające lub odstające paznokcie, a także twardy, zrogowaciały naskórek na piętach to problemy wielu kobiet. Na szczęście gabinety kosmetyczne są w stanie poradzić sobie z nimi już po pierwszej wizycie. Do wyboru mamy wiele typów pedicure, w tym klasyczny, hybrydowy i french, które  przypominają zabiegi manicure o tych samych nazwach. Wśród zabiegów dla stóp mniej znane są pedicure japoński i biologiczny. Co je wyróżnia i dlaczego warto je wypróbować?

Pedicure japoński

Japończycy bardzo cenią sobie naturalność. Stawiają oni na bogactwo składników naturalnych, które można pozyskać z natury. Pedicure japoński to doskonały zabieg dla kobiet, które borykają się z żółtymi, łamliwymi i rozdwajającymi się paznokciami. Po jego wykonaniu nie trzeba już dodatkowo malować paznokci i można postawić na brak lakieru nawet całe lato.

Pedicure japoński polega na nałożeniu na paznokcie stóp specjalnej pasty. Jest ona mieszanką witamin A i C, keratyny i specjalnej glinki pochodzącej z rejonu Morza Japońskiego. Wspomniane witaminy są składnikiem najlepszych kosmetyków do pielęgnacji, wzmacniającymi skórę i dodającymi blasku. Keratyna jest natomiast głównym składnikiem naskórka, a glinka to bogactwo składników mineralnych, którego nie daje żadna inna rzecz na świecie.

Pedicure biologiczny

Najbardziej ekologiczną i naturalną wersją pedicure jest ten biologiczny. Podczas jego wykonywania nie używa się żadnych metalowych narzędzi, takich jak cążki czy frezarki. Najpierw stopy poddaje się kąpieli, która zmiękcza zgrubiały naskórek. Następnie drewnianym patyczkiem kosmetyczka odsuwa skórki, a papierowym pilniczkiem skraca paznokcie i nadaje im kształt. Tarką usuwa się twardy naskórek. Na koniec nakłada się łagodny i odżywczy preparat, który sprawi, że zmniejszy się potliwość stóp i rzadziej będą pojawiać się odciski.

Warto iść do kosmetyczki

Pedicure można wykonać w domu, jednak nigdy nie uzyskamy takiego efektu, jak u kosmetyczki. W profesjonalnych salonach piękności, takich jak Gabinet Kosmetyczny "INARI" świadczy się wszystkie wspomniane wyżej zabiegi pedicure. Ich pracownicy podpowiedzą, który będzie najlepszą odpowiedzią na problemy naszych stóp. Nie warto czekać, szczególnie, gdy zbliża się lato.

Opracowanie:
Zielona Góra, Węgierska 50
tel. 601 536 697
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz