Materiał Partnera

Pastelowe włosy – jak wybrać odcień i jak o nie dbać?

Pastelowe włosy – jak wybrać odcień i jak o nie dbać?

Pastelowe odcienie włosów już od jakiegoś czasu wyszły poza obręb młodzieżowych subkultur i podbijają świat mody. Fryzury takie mogą być niezwykle eleganckie, a przy tym nie tracić na oryginalności. Jak każda koloryzacja, pastelowe włosy wymagają nie tylko specjalnej pielęgnacji po farbowaniu, ale również odpowiedniego przygotowania przed. To nie jest też stylizacja dla każdego.

Przed farbowaniem

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że pastele to odcienie wybredne. Będą dobrze widoczne jedynie na jasnych włosach. Każdy inny kolor wymagać będzie rozjaśnienia do blond, a i wtedy późniejsze efekty mogą być różne. Sam wybór konkretnego odcienia powinniśmy poprzedzić wizytą w salonie fryzjerskim. Dobrze jest skonsultować nasze plany, może bowiem okazać się, że wymarzony kolor, nie będzie pasował do naszej cery. Na odcienie brzoskwiniowe i miętowe powinny decydować się osoby o ciemniejszej skórze, podczas gdy do jasnej, porcelanowej karnacji pasować będą delikatne róże oraz fiolety. W doborze właściwego dla nas pomoże nam fryzjer, taki jak studio Guarana, oferujące usługi fryzjersko-kosmetyczne.

Przed trwałą koloryzacją możemy kupić preparat w wersji zmywalnej o tym samym kolorze co planowany. Dostępne w sklepach linie kosmetyków występują zazwyczaj w kilku opcjach: do pierwszego mycia lub trwałej.

Zadbajmy o to, by nasze włosy byłby przed koloryzacją zdrowe i zadbane. To szczególnie ważne w przypadku włosów wymagających rozjaśnienia. Samo utlenianie niszczy włosy, a nałożenie farby dodatkowo jeszcze je obciąży.

Po farbowaniu

Dla pełnego efektu i gwarancji, że koloryzacja włosów zostanie wykonana poprawnie, powinien zająć się nią doświadczony fryzjer. Doradzi on nam również, jak powinniśmy dbać o naszą fryzurę, by przedłużyć jej trwałość i zachować piękno. Pamiętać musimy, że pastele wypłukują się niezwykle szybko. Jeśli chcemy utrzymać fryzurę w niezmienionym stanie, konieczne będzie odnawianie koloru co dwa lub trzy tygodnie – zależy to od podatności włosów na farbę.

Jeśli rozjaśnialiśmy włosy, a po zmyciu pastelowego koloru planujemy powrót do odcienia bliższego naturalnemu, musimy być przygotowani na niespodzianki w postaci mało atrakcyjnych odcieni. Tu największy kłopot będą miały osoby o kolorach włosów z grupy odcieni rudych – w ich przypadku może się to skończyć pomarańczowymi włosami.

Jak przy każdej koloryzacji, również po farbowaniu pastelami, konieczna jest pielęgnacja włosów. Powinniśmy stosować produkty przeznaczone dla włosów farbowanych, a po każdym myciu nakładać odżywkę bez spłukiwania.

Dodatkowe efekty

Możemy też wykazać się odrobiną fantazji i zdecydować się na nieco bardziej odważne stylizacje fryzur z wykorzystaniem pastelowych odcieni. Niezwykły efekt stworzymy, łącząc je na włosach ombre – do popularnych należą zestawienia srebra i lawendy. Takie rozwiązanie to też alternatywa dla osób o ciemnych włosach, które nie chcą ich rozjaśniać na całej długości.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz