Materiał Partnera

Pasmanteria, czyli raj dla krawcowej i nie tylko

Pasmanteria, czyli raj dla krawcowej i nie tylko

Prawdziwy renesans przeżywają obecnie zawody rzemieślnicze. Ich usługi cenione są ze względu na wysoką jakość, indywidualny charakter oraz profesjonalizm. Do takich profesji można niewątpliwie zaliczyć zawód krawcowej oraz twórców niezwykle popularnych w dzisiejszych czasach różnego rodzaju produktów typu hand made. Wykonywanie takich przedmiotów czy szycie i przerabianie ubrań wymaga odpowiednich narzędzi i akcesoriów, które znacząco ułatwiają pracę. Co kryją w sobie pasmanteryjne półki?

Igła z nitką i co jeszcze?

Symboliczny atrybut krawcowej to oczywiście igła i nitka. Jednakże w swojej pracy wykorzystuje ona mnóstwo innych przedmiotów i akcesoriów. Maszyna do szycia wyposażona musi być w dopasowane igły umożliwiające wykonywanie odpowiednich ściegów i obszyć. Potrzebne są też nici i szpulki. Krawcowa nie rozstaje się z miarą oraz z agrafkami, szpilkami i kredą używanymi do zaznaczania wymiarów. Hurtownia pasmanteryjna Jola oferuje te i inne artykuły, które sprawią, że szycie ubrań i ich przerabianie lub poprawianie stanie się prawdziwą przyjemnością. Praca stanie się dającą poczucie spełnienia i zadowolenia pasją. Coraz więcej osób decyduje się na usługi krawieckie, ze względu na ich niepowtarzalny charakter oraz dowolność materiałów i fasonów. Ograniczeniem tutaj jest tylko i wyłącznie wyobraźnia klienta lub wykonawcy projektu. Na rynku krawieckim pojawiają się coraz to nowi projektanci, zachwycający oryginalnym stylem i efektownymi kreacjami. Do ich tworzenia niezbędne są podstawowe elementy, które znają wszyscy, takie jak guziki, zamki czy wstążeczki i tasiemki. Używają jednak także wyselekcjonowanych ozdób w postaci koronek, frędzli czy koralików. Gumy i ściągacze pozwalają na uzyskanie elastyczności pewnych części stroju, np. w okolicy nadgarstków czy kostek.

Skarby z pasmanterii

Oprócz krawcowych w pasmanterii zaopatrują się także osoby własnoręcznie tworzące ozdoby i dekoracje. Popularnie zwany handmade wykorzystuje różnego rodzaju włóczki, muliny, sznurki i rzemyki. Z tych przedmiotów powstają niepowtarzalne naszyjniki, bransoletki kolczyki, łapacze snów czy makramowe dekoracje w stylu boho. Hurtownia pasmanteryjna Jola w swojej bogatej ofercie ma także akcesoria, które mogą okazać się pomocne w naprawie galanterii i torebek. Zatrzaski, klamry zapięcia oraz uchwyty i nity to tylko niektóre elementy potrzebne w pracy kaletnika. Oryginalne naszywki pozwolą nam nadać drugie życie nieużywanym ubraniom w warunkach domowych. Zabawne wzory i aplikacje w militarnym lub komiksowym stylu to sposób na wyjątkowe kurtki, koszule, dżinsowe szorty czy zwykłe białe trampki. Nowe rzeczy nie muszą już oznaczać fortuny wydanej w centrum handlowym. Wystarczy udać się do pasmanterii i użyć wyobraźni. Kreatywne ubrania zawsze będą święcić triumfy. 

Opracowanie:
Pruszcz Gdański, Przemysłowa 3
tel. 58 300 07 71
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz