Materiał Partnera

Parkiet czy panele, czyli jaka podłoga będzie lepsza do salonu?

Parkiet czy panele, czyli jaka podłoga będzie lepsza do salonu?

Salon to najważniejsze pomieszczenie w domu. To tutaj mają miejsce spotkania rodzinne, jak i wieczorny czas odpoczynku i relaksu. Właśnie dlatego tak bardzo ważny jest dobór odpowiedniej podłogi do salonu. W zależności od potrzeb i funduszy wybór może być różny, ale najważniejsze, byśmy byli z niego zadowoleni. Dowiedz się, jaka podłoga w salonie będzie najlepsza.

Drewno – stylowa podłoga w salonie

Drewniany parkiet to rozwiązanie zdecydowanie ekskluzywne. Jednak nie można zaprzeczyć, że na pewno jest warty swojej ceny. Przy odpowiednim doborze drewna salon może prezentować się naprawdę dobrze, jednak przed takim wyborem może odstraszać cena. Oczywiście jest zależna od rodzaju drewna.

Najtańszymi rodzajami drewna są te charakteryzujące się raczej małą twardością, jak sosna. Jednak jeśli podłoga ma być piękna i użytkowa przez lata, warto zdecydować się na twardsze drewno, jak np. dąb czy jeden z gatunków egzotycznych. Dzięki temu otrzymamy piękną i wytrzymałą podłogę, która będzie mogła posłużyć nam nawet kilkanaście lat.

Jeszcze zostaje kwestia montażu. Istnieją różne techniki, takie jak jodełka czy cegiełka, które dają różne wzory. Przy tym sam proces układania parkietu jest skomplikowany, dlatego warto zlecić go fachowcom, np. firmie Konte zajmującej się usługami parkieciarskimi.

Panele podłogowe – ekonomiczne rozwiązanie

Nie da się ukryć, że panele jako podłoga w salonie jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. Przy tym warto zaznaczyć, że istnieją ich różne rodzaje, przez co ceny są znacznie zróżnicowane. Istnieją chociażby panele drewniane, które mogą w pewien sposób imitować parkiet. W tym kontekście bardzo popularne są panele z materiałów drewnopochodnych (laminowane), które łączą atrakcyjny wygląd za niską cenę.

O ile montaż paneli jest zdecydowanie łatwiejszy niż w przypadku parkietu, to warto tak czy inaczej skorzystać z usług fachowców układających podłogi do salonu.

Jeśli zdecydujemy się na panele, należy zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii:

  • grubość – znacznie przekłada się na ich trwałość, powinna oscylować w granicy około 8mm, jeśli chodzi o panele do salonu,
  • ścieralność – odporność na ścieranie określana za pomocą symbolów od AC1 (wartość najmniejsza) do AC5 (wartość największa) informuje o tym, jak szybko będzie się ścierać parkiet, dla salony najlepiej zdecydować się na co najmniej AC4,
  • wyposażenie – warto zwrócić uwagę na podkład wygłuszający, dzięki czemu poruszanie się po panelach będzie o wiele cichsze.
Opracowanie:
Wrocław, Lucjana Siemieńskiego 5 lok. 13
tel. 602 645 004
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz