Artykuł sponsorowany

Panele fotowoltaiczne – kiedy się opłacają? Słoneczny Doradca - pompy ciepła - usługi hydrauliczne - kotły c.o

Panele fotowoltaiczne – kiedy się opłacają? Słoneczny Doradca - pompy ciepła - usługi hydrauliczne - kotły c.o

Rosnące zainteresowanie panelami solarnymi to efekt zwiększonej świadomości społecznej w kwestii ochrony środowiska i dystrybucji energii elektrycznej. Coraz więcej inwestorów decyduje się na instalację systemów fotowoltaicznych i pomp ciepła, upatrując w tym możliwość zmniejszenia rachunków za prąd, a nawet pełnego uniezależnienia się od dostawców energii. Rosnące ceny mediów skłaniają do poszukiwania rozwiązań alternatywnych oferowanych przez firmę Słoneczny Doradca - pompy ciepła - usługi hydrauliczne - kotły c.o. Sprawdźmy, czy fotowoltaika faktycznie może przynieść długoterminowe oszczędności, spełniając przy tym wszystkie wymogi funkcjonalne.

Instalacje fotowoltaiczne – ekologia i ekonomia 

Inwestycja w panele fotowoltaiczne może być rozpatrywana w wymiarach ekologicznym i ekonomicznym. W odróżnieniu od tradycyjnych elektrowni energetycznych systemy paneli solarnych nie emitują do atmosfery żadnych szkodliwych substancji – są w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego i użytkowników. Wielu inwestorów obawia się jednak, że generowanie energii przy pomocy fotowoltaiki może być nieefektywne.Optymalna praca systemu stanowi wynikową kilku czynników – odpowiedniego oprzyrządowania, miejsca i doboru mocy. Miejsce montażu jest bez wątpienia kwestią priorytetową – dobre nasłonecznienie paneli to podstawa wysokiego uzysku energetycznego, dlatego należy unikać wszelkich zacienień modułów PV obniżających efektywność ich pracy. Aby panele były w pełni wydajne, konieczna jest ich prawidłowa instalacja oraz dostosowanie budynku poprzez montaż współpracujących z fotowoltaiką pomp ciepła, ogrzewania podłogowego lub innych rozwiązań wykorzystujących czystą energię. Dlatego warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy, takiej jak Słoneczny Doradca - pompy ciepła - usługi hydrauliczne - kotły c.o., która pomaga także w uzyskaniu dofinansowania z programu Czyste Powietrze oraz Moje Ciepło.

Fotowoltaika: zwrot inwestycji – kiedy może nastąpić?

Zwrot kosztów zakupu i montażu modułów solarnych może nastąpić już po 6 latach. Warunkiem szybkiego zwrotu inwestycji jest dobór ogniw o mocy adekwatnej do potrzeb gospodarstwa i stopnia nasłonecznienia. Odpowiednio dobrane panele dają możliwość pełnego uniezależnienia się od sieci energetycznej i magazynowania nadwyżek wytworzonego prądu. Gromadzone zapasy to najlepszy sposób na obniżenie kosztów w okresach jesienno-zimowych, kiedy słońce chowa się za chmurami i przepustowość paneli jest dużo niższa.

Prąd, pochodzący z instalacji fotowoltaicznej, jest magazynowany przez zakład energetyczny na zasadzie opustów, co oznacza, że jeżeli moc instalacji jest nie większa niż 10kW, inwestor może odebrać 80% mocy. W przypadku instalacji o większej mocy zwrot stanowi 70% energii wyjściowej.

Fotowoltaika przeżywa obecnie bardzo intensywny rozwój. Z roku na rok rośnie liczba paneli i skumulowana moc modułów. Biorąc pod uwagę zmniejszający się potencjał konwencjonalnych elektrowni, można przewidywać, że branżę OZE czeka w najbliższych latach spektakularny rozwój.

Jak maksymalnie wykorzystać możliwości OZE?

Eksperci wskazują, że zarówno domy, gospodarstwa rolne, jak i firmy, mogą z powodzeniem wykorzystywać możliwości płynące z systemów OZE. Specjaliści z firmy pomagają w osiągnięciu zaskakujących rezultatów poprzez profesjonalne doradztwo w zakresie doboru urządzeń, projektowanie instalacji oraz montaż. Służą także doradztwem formalnym, dzięki czemu klienci mogą starać się o dofinansowania do inwestycji z różnych rządowych programów. Słoneczny Doradca - pompy ciepła - usługi hydrauliczne - kotły c.o. to firma oferująca kompleksowe usługi związane z instalacjami fotowoltaicznymi i kolektorami słonecznymi, montażem pomp ciepła oraz kotłów na pellet.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz