Artykuł sponsorowany

Palety jednorazowe do transportu jednokierunkowego w ofercie zakładu produkcyjnego Drewmet

Palety jednorazowe do transportu jednokierunkowego w ofercie zakładu produkcyjnego Drewmet

Drewniane palety jednorazowe to doskonała alternatywa dla droższych produktów certyfikowanych, z której warto skorzystać, gdy nie ma wymogu co do nośnika spełniającego konkretne normy prawne. Produkcją solidnych palet jednokierunkowych zajmuje się zakład Drewmet. Czym różnią się od najbardziej znanych palet EPAL? Gdzie można wykorzystać ich zalety? Na te pytania odpowiedź poznasz w dalszej części artykułu!

Czym są jednorazowe palety przemysłowe?

Drewniane palety to podstawa funkcjonowania transportu i magazynowania. Najbardziej znanym rodzajem tego produktu są palety certyfikowane oznaczeniem EPAL, które są ustandaryzowanym wariantem, z którego korzysta się niemal na całym świecie. Jednak nie zawsze opłaca się lub ma sens korzystanie z tego rodzaju palety, a alternatywą są drewniane palety jednorazowe. Określa się je także jako jednokierunkowe, co słusznie wskazuje ich główne przeznaczenie. Spełniają one funkcję standardowej palety, jednak użycie ich jako opakowania bezzwrotnego nie powoduje dużych strat finansowych.

Może zdarzyć się, że paleta, która pierwotnie była oznaczona jako EPAL, po naprawie traci certyfikat i staje się zwykłą paletą jednorazową. Jednak produkt ten powstaje także z powodzeniem w bezpośredniej produkcji, czym zajmuje się zakład produkcyjny Drewmet.

Palety jednokierunkowe zwykle tworzy się z desek z drewna iglastego II lub III gatunku, ale także drewnianych materiałów odpadowych. Dla poprawy wytrzymałości surowiec poddaje się specjalnej obróbce termicznej. W produkcji takich palet wykorzystuje się mniej drewna niż do certyfikowanych palet EPAL, dlatego mają one korzystniejszą cenę, a dodatkowo mogą mieć różne wymiary i specyfikacje.

Zalety jednorazowych palet drewnianych

Największą zaletą drewnianych palet jednorazowych jest ich niska cena, która umożliwia korzystanie z nich w każdym transporcie, który nie zostanie od razu rozładowany z palet lub będzie długo magazynowany. Dzięki temu można, bez strat na materiałach wielokrotnego użytku, używać ich zarówno jako nośnik w transporcie, jak i podstawy na magazynach. Ekspert z zakładu produkcji palet Drewmet dodaje:

Palety jednorazowe mogą być mniej trwałe od certyfikowanych, jednak są znacznie tańsze, a ich rola jest zwykle ograniczona w czasie do realizacji jednego zadania. Nie oznacza to jednak, że zawsze po jednym użyciu nadają się do utylizacji. Poddając je regularnej konserwacji, można bez problemu wykorzystywać je wielokrotnie.

Jednorazowe palety drewniane są solidne i trwałe, dlatego często wykorzystuje się je przy produkcji i przeładunkach. Doskonale sprawdzają się także przy dostarczaniu sprzętów elektronicznych i motoryzacyjnych do klientów, a także w handlu hurtowym.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz