Artykuł sponsorowany

Palety drewniane ze Stolmar Zakład Produkcji Drzewnej

Palety drewniane ze Stolmar Zakład Produkcji Drzewnej

Proces produkcji palet może wydawać się bardzo prosty. Jednak nie jest on taki, jak się wydaje. Zanim powstanie paleta drewno przechodzi kilka procesów obróbki. Producenci palet muszą dysponować odpowiednimi pomieszczeniami i sprzętem, który pozwala wytwarzać produkty wysokiej jakości.

Jak wygląda produkcja palet?

Produkcja palet składa się z kilku procesów. Producenci palet muszą wykonać wszystkie te procesy, aby wytworzyć dobrej jakości palety. Najważniejszym elementem jest surowiec, czyli drewno. Do produkcji palet w Polsce używa się tylko drewna krajowego, nie wykorzystuje się drewna importowanego. O tym jak przebiega proces produkcji opowiada pracownik Stolmar Zakład Produkcji Drzewnej Marta Wrona:

Palety powstają z drewna drzew iglastych i liściastych. Jako producenci palet drewnianych musimy współpracować z dostawcami drewna, którzy dysponują surowcem o wysokiej jakości. Drewno musi zostać poddane obróbce. Za pomocą specjalnych linii jest przecierane na pojedyncze deski. Kolejnym etapem jest sezonowanie, czyli suszenie drewna. Jest to bardzo ważny etap w produkcji palet, ponieważ cały proces musi przebiegać w ściśle określonych parametrach. Bardzo łatwo jest przesuszyć drewno, co spowoduje jego kruchość i łamliwość. Dlatego suszenie musi odbywać się specjalnie skonstruowanych do tego celu suszarniach. Po wysuszeniu drewno może już być wykorzystane do produkcji. Cały proces produkcji palet jest obecnie zautomatyzowany. Jako producent palet drewnianych nasz zakład posiada certyfikat fitosanitarny.

Palety w Polsce

Produkcja palet w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie. Nasz kraj jest drugim producentem w Europie jeśli chodzi o ilość produkowanych palet. Palety są wykorzystywane we wszystkich gałęziach przemysłu. Można na nich przewozić różne rodzaje towarów, takie jak artykuły spożywcze, sprzęty czy części do maszyn. Dlatego palety drewniane cieszą się ogromną popularnością w przemyśle. Poza tym są trwałe, można ich używać wielokrotnie i wykorzystać nie tylko transportu. W związku z tym, że towary na polskich paletach są wywożone do innych krajów, muszą one posiadać certyfikat fitosanitarny. Jest to ogólnoświatowy wymóg, który wprowadziło większość krajów. Wiąże się to z tym, że producenci palet drewnianych muszą posiadać certyfikat fitosanitarny, który potwierdza, że palety w procesie produkcji zostały poddane procesowi fumigacji. Proces fumigacji ma za zadanie usunięcie z drewna wszystkich żywych mikroorganizmów, które mogłyby zagrażać środowisku naturalnemu w kraju (np. lasom), do którego zostaną przywiezione.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz