Materiał Partnera

Palety drewniane- nieskończona ilość zastosowań.

Palety drewniane- nieskończona ilość zastosowań.

Palety to typ opakowań drewnianych, które są powszechnie wykorzystywane w wielu branżach przemysłowych. Służą doskonale nie tylko do transportu wybranych towarów, ale też do ich bezpiecznego przechowywania. Na rynku coraz częściej pojawiają się palety wykonane z plastiku bądź metalu, jednak te drewniane mają wręcz nieskończoną ilość zastosowań. Co mogą nam zastąpić?

Transport towarów- najważniejsza funkcja palet drewnianych

Palety drewniane zostały stworzone przede wszystkim w celu transportu towarów różnego typu. Ich specyficzna konstrukcja pozwala na swobodne przewożenie wypełnionych palet przy pomocy wózków widłowych. Jest to dla przedsiębiorców ogromne ułatwienie, które pozwala na skrócenie czasu załadunku poszczególnych towarów oraz ogranicza ryzyko wystąpienia u pracowników urazów w czasie wykonywania zawodowych obowiązków. Palety drewniane można podzielić na:

  • palety typowe- usprawniają transport międzynarodowy; muszą posiadać specjalny certyfikat ( EUR,CP, ISO), co świadczy o tym, że opakowania tego typu są dopasowane rozmiarem do wszystkich rodzajów wózków widłowych. Najbardziej znane są oczywiście europalety, które znajdziemy niemalże w każdej firmie logistycznej;
  • palety nietypowe- sprawdzają się wtedy, gdy wymiar opakowań należy dostosować do określonej wielkości produktu. Ich wielkość odbiega od przyjętych standardów i norm.

Jak przekonuje specjalista z firmy Eldrew, która specjalizuje się w produkcji opakowań drewnianych- palety drewniane cieszą się takim zainteresowaniem przedsiębiorców, ponieważ wyróżniają się solidnym wykonaniem i są stosunkowo tanie. Wyróżnia je także wyjątkowa trwałość, dzięki której paleta może posłużyć na dużo więcej niż jeden transport. Ponadto drewno to materiał ekologiczny, a wyrób palet nie wiąże się ze znacznym zanieczyszczeniem środowiska, co również jest ogromną zaletą. Palety drewniane można z powodzeniem wykorzystać do przechowywania towarów. Z takiego rozwiązania korzystają hurtownie, sklepy, magazyny czy osoby prywatne.

Meble balkonowe, stylowy stolik kawowy- ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Palety drewniane zyskały ogromną popularność także w innych dziedzinach naszego życia. Można z nich stworzyć stylowe meble balkonowe, stolik do kawy czy regały na książki. Europalety spotkamy także w restauracjach czy klubach, gdzie pełnią rolę dekoracyjno-użytkową. Z produktów tego typu powstają nawet schody i parkiety. Moda na dawanie niepotrzebnym przedmiotom drugiego życia pobudza naszą kreatywność i pomysłowość, a palety są wdzięcznym materiałem do twórczej pracy.

Opracowanie:
Wadowice, Podstawie 30
tel. 33 823 34 70
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz