Materiał Partnera

Pakowanie maszyn i urządzeń

Pakowanie maszyn i urządzeń

Maszyny i urządzenia transportowane drogą morską, lotniczą czy lądową muszą być zabezpieczone przed powstającymi w podróży obciążeniami i czynnikami zewnętrznymi. Warto w tym zakresie zdecydować się na kompleksowe wsparcie profesjonalnej firmy zapewniającej optymalne rozwiązania w zakresie pakowania tego typu ładunków. Co konkretnie może ona w tej kwestii zaproponować?

Zabezpieczenie konkretnych elementów

Maszyny i urządzenia wykorzystywane m.in. w fabrykach czy zakładach produkcyjnych muszą być w niektórych sytuacjach przemieszczone np. do nowej siedziby w trakcie relokacji. Konieczne jest więc wdrożenie niezbędnych procedur zabezpieczających i przygotowujących ten specjalny ładunek do transportu. Jedną z najważniejszych czynności jest skuteczne zablokowanie elementów ruchomych, które mogłyby w trakcie podróży skutkować obniżeniem stabilności. Istotne jest również zastosowanie właściwych opakowań drewnianych – stworzone na specjalne zamówienie skrzynie ISPM-15, IPPC, wykonane z OSB lub sklejki, ramowe, wzmacniane czy w formie kratownic świetnie sprawdzają się do bezpiecznego transportu maszyn i urządzeń. Tego typu opakowania znaleźć można w rozbudowanej ofercie firmy Jaremar sp. z o.o. sp.k., której szeroki asortyment obejmuje również wysokiej jakości palety, a także podesty i platformy transportowe. To właśnie na nich umieszczane są ładunki w postaci urządzeń i maszyn nawet o sporej masie. Właściwe wzmocnienie podłoża umożliwia stabilne i bezpieczne przemieszczanie elementów fabryk czy zakładów produkcyjnych.

Właściwa ochrona maszyn i urządzeń w transporcie                                                               

Pakowanie maszyn i urządzeń wymaga również odpowiedniego ich zabezpieczenia już po umieszczeniu w opakowaniu czy kontenerze. W tym celu profesjonalne firmy wykorzystują dodatkowe akcesoria, do których zaliczyć można m.in. pasy transportowe, pianki, maty antypoślizgowe, papier lub olej antykorozyjny. Oprócz specjalistycznych skrzyń drewnianych, palet, platform czy podestów, do pakowania maszyn i urządzeń nierzadko wykorzystuje się także folię termokurczliwą. To doskonały sposób na zabezpieczenie specjalnego ładunku przed działaniem kurzu, pyłu i innych czynników zewnętrznych. Pakowanie maszyn i urządzeń w sposób profesjonalny pozwala na bezpieczne dostarczenie ich do miejsca docelowego wskazanego przez klienta. Dzięki terminowo wykonanej usłudze realizacja procesów produkcyjnych w danej firmie nie jest zachwiana, co pozwala uniknąć znacznych strat spowodowanych np. relokacją. Warto zatem w tym zakresie postawić na doświadczonych specjalistów, którzy zagwarantują kompleksowe, indywidualne potraktowanie każdego zleconego im zadania z zakresu pakowania maszyn i urządzeń oraz ich transportu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz