Artykuł sponsorowany

Ozonowanie pomieszczeń w wykonaniu FABRYKI CZYSTOŚCI

Ozonowanie pomieszczeń w wykonaniu FABRYKI CZYSTOŚCI

Warszawska firma FABRYKA CZYSTOŚCI od lat oferuje klientom indywidualnym, biznesowym oraz podmiotom publicznym usługi w zakresie czyszczenia materacy i wykładzin, prania tapicerki meblowej i samochodowej, a także impregnacji dywanów. Ważną częścią działalności tej pracowni jest także ozonowanie pomieszczeń, co uznaje się obecnie za najbardziej ekologiczną i wydajną metodę usuwania z pomieszczeń bakterii, wirusów, nieprzyjemnych zapachów, a nawet ciężkich w zwalczaniu insektów (np. pluskiew). Czym jeszcze wyróżnia się technika dezynfekcji z użyciem generatorów ozonu?

Czym jest ozonowanie pomieszczeń?

Jak wyjaśniają fachowcy z FABRYKI CZYSTOŚCI, która działa w Warszawie i okolicach, ozonowanie to obecnie najskuteczniejsza i najbardziej proekologiczna technika dezynfekcji różnych przestrzeni zamkniętych. Dotyczy to zarówno małych pomieszczeń, jak i wnętrz kubaturowych oraz wielkopowierzchniowych.

Oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, ozonowanie oparte jest o wykorzystanie gazu szlachetnego, którym jest silnie stężony ozon. Generowany jest on przez specjalne urządzenia zwane generatorami ozonu, a zespół FABRYKI CZYSTOŚCI stosuje sprzęty uznanej na rynku marki ULSONIX. Jakie własności ma ten wyjątkowy gaz zwany niebieskim? Ozon jest lżejszy od powietrza, dlatego z łatwością wypełnia każdy najmniejszy zakamarek pomieszczenia, w którym zostanie rozpylony. Jego działanie dezynfekcyjne oparte jest o własność utleniania ścian komórkowych drobnoustrojów, co doprowadza do ich wyeliminowania. Ozon szybko rozprawia się zatem z bakteriami, wirusami, grzybami, pleśnią, a także z ich formami przetrwalnikowymi.

Dlaczego ozonowanie to najskuteczniejsza metoda dezynfekcji?

Ozonowanie to metoda dezynfekcji, która znana jest już w całej Polsce. Chętnie usługę z wykorzystaniem generatorów ozonu zamawiają zatem osoby indywidualne, klienci biznesowi oraz podmioty publiczne. Wiedzą oni bowiem, że ozonowanie najlepiej rozprawia się z drobnoustrojami, cechując się też wieloma innymi zaletami. Do najważniejszych z nich firma FABRYKA CZYSTOŚCI zalicza:

  • wysokie bezpieczeństwo stosowania ozonu – nie jest on szkodliwy dla zwierząt, ludzi i środowiska naturalnego, a metoda ozonowania nie opiera się o wykorzystanie chemii;
  • wysoką wydajność – najlepsze generatory ozonu pozwalają na wytworzenie ozonu nawet o stężeniu 1g na 10 m3;
  • wysoką skuteczność – ozon niszczy bakterie, wirusy, grzyby, pleść, a także ich formy przetrwalnikowe; gaz ten sprawdza się także przy usuwaniu nieprzyjemnych zapachów, w tym fetoru oraz można stosować go przy dezynfekcji pomieszczeń po koronawirusie 2019-nCoV;
  • szerokie zastosowanie – ozonowanie jest nawet kilkadziesiąt razy skuteczniejsze od dezynfekcji chemicznej z użyciem chloru, a to sprzyja bardzo rozległemu zastosowaniu metody;
  • atrakcyjną cenę – stosunek ceny do skuteczności oraz szybkości dezynfekcji jest naprawę korzystny.

Gdzie można zastosować ozonowanie?

Ozonowanie można wykonać w dużych i małych przestrzeniach zamkniętych, nawet przeznaczenia gastronomicznego, gdzie trzeba spełniać restrykcyjne normy HACCP. Potwierdza to zespół pracowni FABRYKA CZYSTOŚCI, który przyjmuje różnorodne zlecenia.

Nasz zespół przygotowany jest na ozonowanie biurowców, hala magazynowych, mieszkań, chłodni, urzędów, szkół, hoteli czy sklepów. Metoda z wykorzystaniem ozonu sprawdza się również przy dezynfekcji środków lokomocji, w tym samochodów.

                                                                     – mówi jeden ze specjalistów FABRYKI CZYSTOŚCI z Warszawy.

Dodaje on, że ozonowanie warto wykorzystać po usunięciu wilgoci z wnętrz, po oczyszczeniu pomieszczeń po zmarłym, a także po zakończonym procesie deratyzacji mieszkań czy domów. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz