Oxybrazja, czyli na czym polega mikrodermabrazja tlenowa?

Oxybrazja, czyli na czym polega mikrodermabrazja tlenowa?

Oxybrazja to obecnie bardzo popularny zabieg. Polecany jest szczególnie u osób, które chcą pozbyć się niedoskonałości, ale nie mogą wykonać klasycznej mikrodermabrazji. Dowiedz się, na czym polega zabieg i czym różni się od mikrodermabrazji diamentowej i korundowej. Poznaj wskazania i przeciwwskazania do zabiegu i przeczytaj, jak często można go wykonywać.

Co to jest oxybrazja?

Nazwa oxybrazja nie bez powodu nawiązuje do tlenu. Jest to zabieg wykorzystujący działanie tlenu i wody, które w połączeniu działają jak peeling mechaniczny. Sól fizjologiczna rozpraszana jest pod wysokim ciśnieniem na skórę i w ten sposób ścierany jest martwy naskórek.

Urządzenie nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą, dlatego jest to zabieg bezdotykowy i uznawany za wyjątkowo delikatny. Przed zabiegiem skóra jest dokładnie oczyszczana z makijażu i innych pozostałości, a na twarz zakładane są okulary ochronne oraz opaska chroniąca uszy. Efekty widoczne są niemal od razu, dlatego zabieg zyskuje coraz większą popularność.

Czym różni się oxybrazja od klasycznej mikrodermabrazji?

Mimo że oxybrazja nazywana jest mikrodermabrazją tlenową, różni się od klasycznej mikrodermabrazji, w której do złuszczania wykorzystuje się urządzenie wyposażone w głowicę pokrytą mikrokryształkami, którą przesuwa się bezpośrednio po skórze.

Dzięki mikrodermabrazji diamentowej i korundowej można pozbyć się niedoskonałości, zaskórników, przebarwień i blizn, jednak zabiegu nie mogą wykonywać osoby o wrażliwej skórze oraz zmagające się z ropnym trądzikiem i pękającymi naczynkami.

U takich osób lekarze medycyny estetycznej rekomendują właśnie oxybrazję, która nie tylko oczyszcza skórę, ale przy okazji odżywia ją i dotlenia. Jest to zabieg delikatny, bezbolesny i bezdotykowy, dlatego nie podrażnia skóry. Skóra staje się gładsza, rozjaśniona, znikają szpecące pajączki. Skóra zostaje pobudzona do regeneracji, zaczynają być wytwarzane kolagen i elastyna.

Jakie są wskazania do oxybrazji?

Zabieg oxybrazji jest dla ciebie, jeżeli:

  • masz wrażliwą skórę i tendencję do podrażnień i alergii
  • masz widoczne pajączki, ponieważ zmagasz się z pękającymi naczynkami
  • zauważasz pierwsze zmarszczki lub przebarwienia
  • twoja skóra jest pozbawiona blasku, odwodniona
  • zmagasz się z zaskórnikami lub masz blizny potrądzikowe
  • skóra twojego ciała nie jest jędrna, masz cellulit i rozstępy

Przeczytaj, dla kogo polecana jest mikrodermabrazja.

Jakie są przeciwwskazania do oxybrazji?

Zabieg nie jest rekomendowany u osób, które:

  • mają świeże blizny
  • mają choroby skórne o podłożu bakteryjnym, grzybiczym lub wirusowym
  • zmagają się z nowotworem, nadciśnieniem, cukrzycą
  • są w ciąży 

Jeśli leczysz trądzik retonoidami, należy zaczekać przynajmniej 6 miesięcy od zakończenia kuracji. Gdy planujesz zabieg z wykorzystaniem kwasów, musisz odczekać tydzień, zanim umówisz się na oxybrazję.

Jak często można wykonywać mikrodermabrazję tlenową?

Wszystko zależy od konkretnego przypadku, więc jest to kwestia indywidualna. Lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog powinien wziąć pod uwagę rodzaj skóry oraz konkretny problem. U osób, które mają skórę mieszaną, trądzikową ze skłonnością do łojotoku, zabieg może być wykonywany raz w tygodniu przez kolejne kilka tygodni. W przypadku cery wrażliwej, delikatnej, naczynkowej zabieg należy wykonywać rzadziej, by skóra miała szansę na regenerację.

Czas zabiegu zależy od wybranej partii ciała, oxybrazja twarzy trwa około 30 minut. Zabieg wykonywany na ciele może zająć nawet godzinę i przeprowadza się go częściej, nawet dwa razy w tygodniu. Zwykle zalecana jest seria zabiegów, w tym od trzech do dziesięciu zabiegów. 

Sprawdź, czym różni się dermabrazja i mikrodermabrazja.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz