Artykuł sponsorowany

Outsourcingowe usługi transportu medycznego

Outsourcingowe usługi transportu medycznego

W nowoczesnej infrastrukturze organizacyjnej klinik, szpitali, czy też przychodni, ośrodki te – zarówno prywatne, jak i państwowe – często nie posiadają własnej floty pojazdów transportu medycznego/sanitarnego. Najczęściej podejmują one współpracę na zasadach kontraktów, z odpowiednimi podmiotami ratownictwa medycznego, które posiadają nowoczesne karetki, z pełnym wyposażeniem medycznym, czy oznakowaniem.

Transport medyczny dla ośrodków publicznych

Ośrodki publiczne podejmują współpracę z firmami transportu medycznego, w dwóch modelach. Pierwszym z nich, są długoletnie kontrakty dotyczące pełnego zakresu ratownictwa medycznego, karetkami z oznaczeniami „R” i „S”. W drugim wariancie, kooperacja jest bardziej elastyczna, i nie na wyłączność. Mowa oczywiście o firmach transportowych, które posiadają pojazdy z oznaczeniem „T”, a ich głównym zadaniem, jest transportowanie pacjentów z jednego ośrodka do drugiego, z domu do szpitala, czy też ze szpitala/przychodni do miejsca zamieszkania. Zakres przewozów, związany jest głównie zatem z samym transportem osób chorych, a nie z działaniami dotyczącymi bezpośredniego ratowania ich życia.

Transport medyczny dla ośrodków niepublicznych

Ośrodki niepubliczne – kliniki, NZOZ, gabinety lekarskie itd. – często podejmują współpracę z firmami transportowymi, ponieważ dzięki temu oszczędzają wkład własny na flotę pojazdów ratownictwa medycznego. Jest to działanie bardzo pożądane, ponieważ pozwala na inwestowanie nie w często bardzo drogie karetki, ale np. w aparaturę medyczną, czy w nowoczesne poradnie specjalistyczne. Warto przy tym wiedzieć, że dzisiaj najlepsze przychodnie i kliniki, które chcą przyciągnąć do swoich ośrodków pacjentów, powinny podjąć współpracę z firmami transportu medycznego. Jest to bowiem ważny standard nawet dla małych przychodni publicznych, na których muszą wzorować się NZOZ.

Warto wiedzieć! Transport medyczny, często wykorzystywany jest dla pacjentów poradni fizjoterapeutycznych, dla osób leżących, dla pacjentów geriatrycznych, czy też niepełnosprawnych.

Usługi dla klientów indywidualnych

Najlepsze firmy transportu medycznego, gwarantują również usługi dla klientów indywidulanych, zapewniając przewozy specjalistyczne i w pełni bezpieczne na terenie całego kraju, a nawet Europy! Jest to dzisiaj bardzo ważne, ponieważ często różni pacjenci wymagają leczenia w klinikach zagranicznych we Francji, Niemczech, czy też na Wyspach Brytyjskich i w Skandynawii. Szeroką ofertę przewozu międzypaństwowego, oferuje firma PIOTR-MED, która specjalizuje się także w zabezpieczaniu imprez masowych. Z pełną jej ofertą zapoznaj się na jej nowoczesnej stronie www! 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz