Materiał Partnera

Outsourcing usług księgowych – dlaczego warto?

Outsourcing usług księgowych – dlaczego warto?

Zakładanie własnej działalności gospodarczej wiąże się z podejmowaniem trudnych decyzji, od których zależy to, czy osiągniesz sukces w swojej branży. Już na samym początku będziesz musiał zdecydować się na odpowiednią formę prowadzenia księgowości i zatrudnić osobę, która się tym zajmie.  Czy utworzyć etat dla dodatkowego pracownika? A może skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, że warto postawić na outsourcing.

Pierwszy etap – rejestracja firmy

Masz świetny biznesplan, ale na samą myśl o załatwianiu wszystkich formalności rezygnujesz z pomysłu otworzenia własnej firmy? Zupełnie niepotrzebnie! Zakładanie własnej działalności gospodarczej może być naprawę proste i bezstresowe, jeśli rozpoczniesz współpracę z renomowanym biurem rachunkowym, który krok po kroku wytłumaczy Ci, jak to zrobić. Skorzystaj z usług doświadczonego księgowego, dzięki któremu otrzymasz cenne wsparcie oraz pomoc przy zebraniu wszystkich niezbędnych dokumentów i rejestracji. Pomyśl tylko, ile zaoszczędzisz na tym czasu, który będziesz mógł poświęcić na rozkręcenie i promowanie firmy.

Drugi etap – obsługa księgowości

Twoja firma została już zarejestrowana i możesz legalnie działać w branży? Gratulujemy! Nie zapomnij jednak, że teraz będziesz musiał pomyśleć o zatrudnieniu księgowej. Możesz oczywiście dalej korzystać z usług outsourcingu i kontynuować współpracę z biurem, które pomagało Ci przy otworzeniu własnej działalności. Zarówno pomoc nowopowstałym firmom, jak i bieżącą obsługę księgową oferuje Grażyna Jasik z biura rachunkowego Onyks. Postaw więc na wieloletnie doświadczenie, rzetelne usługi i terminowość! A dlaczego lepiej zdecydować się na zatrudnienie firmy zewnętrznej? Przede wszystkim ominie Cię pisanie ogłoszenia o pracę, selekcji nadesłanych CV i rozmowy kwalifikacyjne. Wiadomo, że każdy z kandydatów będzie mówił o sobie w samych superlatywach, a Ty nie będziesz mógł zweryfikować ich rzeczywistych umiejętności i wiedzy. Wybierając biuro rachunkowe, masz pewność, że pracują w nim specjaliści z dużym doświadczeniem. Poza tym utworzenie etatu dla księgowej wiąże się z wysokimi kosztami. Musisz pomyśleć o atrakcyjnym wynagrodzeniu dla pracownika i opłaceniu wszystkich obowiązkowych składek. Zatrudnienie firmy zewnętrznej jest pod tym względem zdecydowanie mniej kosztowne. Ważne są także warunki, w których będzie pracował – w siedzibie firmy musi znaleźć się dla niego dodatkowe miejsce i sprzęt komputerowy z dobrym oprogramowaniem finansowo-księgowym. Problem ten zniknie, gdy zdecydujesz się na biuro księgowe, które działa we własnej siedzibie.

Opracowanie:
Serock, Warszawska 51
tel. 602 486 308
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz