Materiał Partnera

Otyłość to poważna choroba. Jak skutecznie ją wyleczyć?

Otyłość to poważna choroba. Jak skutecznie ją wyleczyć?

Problemy z wagą to nie tylko kwestie estetyczne. Otyłość to poważna, bardzo szkodliwa choroba, która fatalnie odbija się na naszym zdrowiu. Największym problemem jest dziś gwałtowny wzrost liczby ludzi otyłych. 19% ludzi żyjących w Polsce cierpi na otyłość, a w wielu krajach jest jeszcze gorzej. Co można zrobić, żeby pokonać otyłość, pozbyć się zbędnych kilogramów i odzyskać zdrowie? Jeśli sytuacja jest naprawdę trudna, jedynym wyjściem jest chirurgia bariatryczna.

Chirurg walczy z otyłością

Dziedziną chirurgii, która specjalizuje się w leczeniu otyłości, jest chirurgia bariatryczna. Pomysł na leczenie otyłości przy pomocy skalpela pojawił się w latach 50. ubiegłego wieku. Zauważono, że u chorych, u których przeprowadzono resekcję jelita i żołądka gwałtownie spada masa ciała i postanowiono wykorzystać ten efekt w walce z otyłością. Zabiegi chirurgiczne pozwalały w sztuczny sposób wytworzyć zespół krótkiego jelita. Dzisiaj metody chirurgicznego leczenia otyłości są znacznie szersze. Kowalski Grzegorz Specjalistyczna Praktyka Lekarska, który zajmuje się chirurgicznym leczeniem otyłości, w swoim gabinecie stosuje wiele różnych metod. Zabiegi pomagające pokonać otyłość, to między innymi zmniejszanie żołądka metodą plikacji lub resekcji. Sprawdza się też zakładanie specjalnej opaski żołądkowej. Wiele zdobytych certyfikatów i dziesiątki zadowolonych pacjentów najlepiej świadczą o jakości usług medycznych oferowanych przez prawdziwego specjalistę.

Dlaczego otyłość trzeba leczyć

Niektóre osoby cierpiące na otyłość nie robią nic, by zmienić ten stan. To poważny błąd. Nie chodzi o to, jak wyglądamy – przecież można być osobą otyłą, która lubi swoje ciało i czuje się atrakcyjna. W walce z otyłością chodzi jednak o coś ważniejszego – o zdrowie. Otyłość to choroba cywilizacyjna, która prowadzi do bardzo wielu innych schorzeń – konsekwencje otyłości mogą nas po prostu zabić. Wysoki poziom cholesterolu, nadciśnienie, choroby serca, cukrzyca – to wszystko często idzie w parze z otyłością. Dlatego kiedy zdrowa dieta i ćwiczenia fizyczne nie pomagają w walce z otyłością, warto sięgnąć po inne rozwiązania. Zabiegi chirurgiczne zmniejszające żołądek dają nam większą gwarancję, że tłuszcz szybko zacznie znikać i odzyskamy swoje zdrowe ciało. Pamiętajmy tylko, by na tego typu zabieg umówić się do prawdziwego fachowca – ważne, by miał doświadczenie w tej konkretnej dziedzinie chirurgii. Skorzystanie z pomocy doświadczonego specjalisty daje nam większą gwarancję sukcesu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz