Materiał Partnera

Otwierasz salon fryzjerski? Zadbaj o jakość kosmetyków

Otwierasz salon fryzjerski? Zadbaj o jakość kosmetyków

Masz odpowiednie wykształcenie i posiadasz umiejętności fryzjerskie? Nie chcesz pracować u kogoś, lecz działać na własny rachunek? Jeśli planujesz otworzyć własny salon i zależy Ci na zdobyciu dobrej opinii, musisz działać profesjonalnie. Ważne, by profesjonalizm dotyczył każdego aspektu Twojej działalności – także stosowanych kosmetyków.

Nie tylko wnętrze salonu jest Twoją wizytówką

Chociaż „nie ocenia się książki po okładce”, klienci salonów fryzjerskich patrzą na oferowane tam usługi w dużej mierze przez pryzmat wnętrza. Jeśli salon nie przyciąga swoją estetyką, wiele traci. Część osób rezygnuje z usługi tylko dlatego, że nie podoba im się aranżacja pomieszczenia. Chodzi bowiem o to, że liczy się pierwsze wrażenie. Jeżeli więc salon nie spełnia wymogów estetycznych, klienci mają obawy, że oznacza to także brak wyczucia stylu i umiejętności w kreowaniu modnych fryzur.

To główne powody, dla których właściciele salonów fryzjerskich całą swoją uwagę koncentrują na zaaranżowaniu wnętrza tak, by sprostać oczekiwaniom większości klientów. Dbają o najmniejszy nawet detal, wybierając najmodniejsze dodatki. Trzeba jednak pamiętać, że choć wygląd salon jest jego wizytówką, to i tak na pierwszym miejscu powinna pozostać jakość wykonywanych usług. Co z tego, że ładne wnętrze przyciągnie uwagę, skoro drugi raz klient nie zasiądzie na fotelu?

Jakość kosmetyków ma znaczenie

Dobry fryzjer powinien mieć do zawodu predyspozycje. Chociaż technikę cięcia można wypracować do perfekcji, bez talentu nie osiągnie się dobrych wyników. Nigdy nie zostanie się bez niego mistrzem nożyczek, ponieważ istotną rolę odgrywa w tej pracy wyobraźnia oraz umiejętność doboru fryzury do konkretnego wyglądu. 

Trzeba jednak pamiętać, że umiejętności to nadal połowa sukcesu. Za drugie pół odpowiada jakość kosmetyków. Sięgając po preparaty z niższej półki, nie zawsze uda się osiągnąć oczekiwane efekty, czego skutkiem może być niezadowolenie klienta z usługi. To z kolei sprawi, że klient nie zjawi się w salonie ponownie i nie zarekomenduje jego usług swoim znajomym. A przecież na początku własnej działalności fryzjerskiej chodzi o to, by jeden zadowolony klient – niczym kula śnieżna – przyciągnął kolejnych.

Jeśli zależy Ci na wypracowaniu wizerunku mistrza fryzjerstwa, dzięki któremu będziesz mieć napięty terminarz, postaw na najwyższej jakości kosmetyki, oferowane przez Euro-Styl – hurtownię artykułów fryzjerskich, która jest dystrybutorem kosmetyków marki Palco – nowej fryzjerskiej marki dostępnej w Polsce. Specjalista firmy komentuje – Palco Professional wykorzystuje posiadany know-how i swoje doświadczenia zdobyte w świecie mody przy tworzeniu gamy wysokiej jakości produktów. Inspiracja twórcza Palco Professional opiera się na analizie potrzeb rynku, które następnie znajdują odzwierciedlenie w produktach dających stylistom maksimum wolności tworzenia w celu zaspokojenia potrzeb ich klientów. Palco Professional chce dbać o włosy klientek w salonie, ale także w ich domach, dlatego też stworzone zostały linie profesjonalnych kosmetyków po to, by chronić, modelować, wzmacniać , regenerować i dodawać blasku włosom. 

Firma zapewnia szeroki wybór preparatów przeznaczonych do pielęgnacji włosów w salonach oraz domach. Profesjonalne linie kosmetyków ułatwiają modelowanie fryzur, pomagają chronić i wzmacniać, a także dodają włosom niebywałego blasku. Bazują na zaawansowanych technologiach i zawierają sprawdzone kombinacje składników, dzięki czemu mogą śmiało konkurować z dostępnymi na rynku kosmetykami topowych marek. 

Stawiając na jakość farb do koloryzacji, kosmetyków do stylizacji, preparatów do codziennej pielęgnacji włosów czy kosmetyków do zabiegów poprawiających kondycję kosmyków, zwiększasz szansę na swój biznesowy sukces. Pamiętaj, że jego osiągnięcie to zasługa zarówno twoich kompetencji, jak i stosowanych preparatów. Jakość ma więc największe znaczenie. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz