Artykuł sponsorowany

Osuszanie domów. Jak się pozbyć wody z mieszkania?

Osuszanie domów. Jak się pozbyć wody z mieszkania?

Po powodzi, pożarze albo wtedy, kiedy sąsiad z góry kompletnie nas zaleje. Jak pozbyć się wody z mieszkania? Jak osuszyć zalany wodą dom? Jest na to kilka niezawodnych sposobów. Oto poradnik, jak pozbyć się wody z mieszkania.

Odpompowywanie i osuszanie

Metody działania podczas osuszania mieszkań zależą od wielu czynników. Najważniejsza jest informacja, jak dużo wody znajduje się w pomieszczeniu i czy dostała się ona pod posadzkę. Z zalaniem nie ma żartów. Może sobie z nim poradzić tylko profesjonalna firma zajmująca się osuszaniem budynków. Dom po powodzi czy zalaniu spowodowanym innymi czynnikami musi być poddany osuszaniu przy użyciu specjalnego sprzętu. Najpierw w ruch idzie sprzęt do wypompowywania wody. Jednak zwykle to tylko wstęp do dalszych prac osuszających. Do ich przeprowadzenia niezbędny jest specjalny sprzęt – wszystko zależy od tego, z jakiego charakteru zniszczeniami mamy do czynienia. Fachowcy do osuszania stosują specjalne osuszacze kondensacyjne, adsorpcyjne i mikrofalowe. Każdy z nich służy do innych zadań specjalnych. Specjalistyczny sprzęt przydaje się zwłaszcza podczas osuszania podposadzkowego – dzięki dmuchawom, sprężarkom i innym urządzeniom możemy pozbyć się wilgoci z warstw izolacyjnych. 

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Budynek narażony na działanie dużej ilości wody jest zagrożony. Woda może spowodować zniszczenie całej konstrukcji, dlatego osuszanie musi być przeprowadzone dokładnie i fachowo. W innym wypadku narażamy użytkowników budynku na duże zagrożenie. Na szczęście poziom wilgoci można dokładnie sprawdzić.

Chcemy mieć pewność, że nasze usługi z zakresu osuszania domów zapewnią Państwu 100-procentowe bezpieczeństwo, dlatego na każdym etapie działania, zarówno podczas osuszania, jak i po jego zakończeniu, przeprowadzamy kontrolne pomiary obrazujące poziom wilgotności. Zdamy Państwu dokładny raport z wykonanego zadania – zapewnia pracownik firmy FHU Krakowski. Sławomir Krakowski. Taki raport to dla nas gwarancja, że praca została wykonana jak należy, a my możemy dalej korzystać z osuszonego mieszkania bez obaw.

Ile kosztuje osuszanie?

Ceny za osuszanie budynku zwykle zależą od zastosowanej metody, zużytej energii i – przede wszystkim – wielkości osuszanego obszaru. Nie ma uniwersalnych stawek, jednak musimy liczyć się z tym, że cena za osuszenie metra bieżącego ściany może wynosić nawet kilkaset złotych.  Oczywiście wydaje się, że to sporo, jednak pamiętajmy, że jeśli jesteśmy ubezpieczeni to za zalanie mieszkania powinniśmy otrzymać odszkodowanie. Powinno ono pokryć większość kosztów. Dzięki temu szybko będziemy mogli wrócić do normalnego życia w naszym domu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz