Materiał Partnera

Ostrzenie narzędzi dla przemysłu spożywczego – na co mogą liczyć klienci?

Ostrzenie narzędzi dla przemysłu spożywczego – na co mogą liczyć klienci?
W dzisiejszych czasach przywykło się do tego, że produkty spożywcze po prostu znajdują się na sklepowych półkach. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, ile wysiłku trzeba włożyć w to, aby mogły one trafić tam w formie już odpowiednio obrobionej. W szczególności, jeśli chodzi o produkty mięsne. Jeżeli chodzi o przemysł masarski, to kluczową rolę odgrywają w nim specjalistyczne narzędzia, które muszą być utrzymane w należytym stanie technicznym. Co w tym zakresie zapewniają profesjonaliści?

Narzędzia do obróbki mięsa – czym muszą się cechować?

Zasadniczym czynnikiem, decydującym o tym, czy narzędzia do obróbki mięsa można uznać za wysokojakościowe, jest ich ostrość. To dzięki niej prace mogą być wykonywane zarówno bardzo sprawnie, jak i precyzyjnie. Niemniej jednak nawet noże, ostrza i sita wykonane z najszlachetniejszych stopów z czasem ulegają degradacji. Dlaczego? Otóż dlatego, że poprzez stałą eksploatację, a co za tym idzie, działające na nie siły takie jak tarcie, ostrza ulegają wyraźnemu stępieniu. Spada wydajność oraz jakość produkowanych wyrobów.

Nie można zapominać o tym, iż specjalistyczne narzędzia, przeznaczone dla przemysłu masarskiego, z racji konieczności zastosowania materiałów, które mogą bezpośrednio stykać się z żywnością, nie należą do najtańszych. Czy zatem stępienie narzędzi musi oznaczać konieczność wyrzucenia ich do kosza? Okazuje się, że nie! Wystarczy skorzystać z usług doświadczonych firm takich jak Jandik Serwis, które od lat zajmują się profesjonalnym ostrzeniem. Co konkretnie oferują?

Jakie narzędzia można powierzyć do naostrzenia?

Rozbudowana oferta usługowa najlepszych firm sprawia, że wszyscy zainteresowani są w stanie znaleźć coś dla siebie. Niemniej jednak zdecydowanie najczęściej dotyczy ona ostrzenia:

  • noży do kutra misowego i przelotowego
  • narzędzi rozdrabniających,
  • narzędzi gastronomicznych,
  • sit,
  • noży klasycznych,
  • noży do wilka,
  • noży tarczowych,
  • noży rzeźniczych

 Sam proces ostrzenia oparty jest o najnowocześniejszą technologię. Współczesne maszyny do ostrzenia są w stanie wykonać ten proces w wielu płaszczyznach, dzięki czemu konkretne narzędzia zyskują cechy bardzo podobne do tych, jakie posiadały w dniu wyprodukowania. Aby powierzyć swoje narzędzia do profesjonalnego ostrzenia, wystarczy dostarczyć je do fachowców. Można udać się osobiście lub wysłać je za pomocą kuriera. W zdecydowanej większości przypadków cały proces trwa od 24 do 48 godzin. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na najbardziej polecanych wykonawców, którzy są w stanie zapewnić wysoką jakość oraz udzielić stosownej gwarancji.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz