Materiał Partnera

Ostróda i okolice – co zwiedzać? Poznaj walory tego urokliwego rejonu.

Ostróda i okolice – co zwiedzać? Poznaj walory tego urokliwego rejonu.

Ostróda to niewielka miejscowość położona w województwie warmińsko-mazurskim, nad niezwykle czystą rzeką Drwęcą i w otoczeniu pięciu jezior. To urokliwe miejsce było niegdyś nazywane Perłą Mazur. Obecnie wciąż zachwyca oraz zachęca coraz bogatszą infrastrukturą turystyczną i doskonałym wykorzystaniem swoich naturalnych walorów. Dowiedz się, dlaczego warto pojechać do Ostródy.

Ostróda – atrakcje, relaks, kultura, aktywny wypoczynek

Głównym atutem Ostródy jest jej rewelacyjne położenie. Warunki przyrodnicze sprawiają, że miasto prezentuje się niezwykle malowniczo. Lokalizacja na skrzyżowaniu ważnych tras komunikacyjnych powoduje za to, że łatwo tu dojechać. W samej Ostródzie czy jej okolicach nie sposób się też nudzić – znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy błogiego leniuchowania, jak i zapaleńcy aktywnego wypoczynku czy wielbiciele wydarzeń kulturalnych lub zwiedzania.

Atrakcje Ostródy są związane przede wszystkim z jej bogactwem naturalnym – tutejsze jeziora przez całe lato tętnią życiem i zachęcają do odpoczynku. Jezioro Drwęckie może się poszczycić nawet własnym molo. To największy śródlądowy obiekt tego typu w Polsce, warto go więc zobaczyć. Molo pełni funkcję miejsca spotkań, spacerów oraz wydarzeń kulturalnych – głównie letnich koncertów. Warto zatrzymać się bezpośrednio przy nabrzeżu – na przykład  w obiekcie Promenada. Hotel. Oferuje on komfortowe zakwaterowanie i dogodne położenie w pobliżu najciekawszych miejsc i wydarzeń.

W mieście znajdują się też dwie duże plaże z nowoczesną infrastrukturą, miejscem do relaksu, kąpieli i uprawiania sportów. Na jeziorach popływać można żaglówką, kajakiem czy rowerem wodnym, a także skorzystać z nowoczesnego, 800-metrowego wyciągu nart wodnych. Miłośnicy stałego lądu mogą zaś pograć w siatkówkę plażową lub obserwować jeden z odbywających się tu turniejów.

Gdy pogoda plażowa nie dopisuje, wybrać się można na zwiedzanie odbudowanego XIV-wiecznego krzyżackiego zamku. Jest to reprezentant typowej architektury gotyckiej, a w środku znajduje się muzeum, galeria sztuki oraz centrum kultury.

Do Ostródy warto przyjechać jednak nie tylko na wypoczynek i w poszukiwaniu ciekawostek historycznych. Odbywa się tu również wiele imprez kulturalnych, w tym znany w całym kraju Ostróda Reggae Festival czy bardzo ciekawy Festiwal Ognia.

Ostróda i okolice – co robić w pobliżu Ostródy

Wybierając zakwaterowanie w Ostródzie i posiadając własny środek transportu (lub wypożyczając rower), możesz korzystać także z innych atrakcji, które oferuje ten region. W odległości około 30 kilometrów znajduje się słynna miejscowość Grunwald, w której rozegrano historyczną bitwę. Co roku przeprowadzana jest tu jej spektakularna rekonstrukcja. W nieco większej odległości znajduje się też krzyżacki zamek w Malborku, który wywiera duże wrażenie na zwiedzających.

Z Ostródy niedaleko jest też do Olsztynka czy Iławy, w których znajduje się wiele ciekawych zabytków oraz unikalnych atrakcji. Wokół miasta znajdują się również liczne atrakcyjne tereny przyrodnicze, w tym parki krajobrazowe i rezerwaty – można tu spacerować po lasach, pływać po jeziorach, łowić ryby lub zbierać grzyby.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz