Artykuł sponsorowany

Oryginalny kebab turecki – co warto wiedzieć?

Oryginalny kebab turecki – co warto wiedzieć?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że kebab jest jednym z najpopularniejszych, jeżeli nie najpopularniejszym daniem wybieranym przez społeczeństwo, jeżeli chodzi o posiłki spożywane na mieście. Swoją popularność zawdzięcza unikatowym walorom smakowym, które są w stanie zaspokoić wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Gdy jednak skupimy się na początkach kebabu, jego forma wyglądała nieco inaczej niż dziś. Co warto wiedzieć na ten temat?

Kebab turecki – zarys historyczny

Oczywiście początków tego dania można dopatrywać się już w starożytności. Turcy stosunkowo szybko zauważyli, że mocno spieczone i umiejętnie skrawane mięso baranie charakteryzuje się innymi walorami smakowymi, niż w przypadku standardowego serwowania baraniny. Dlaczego była to właśnie baranina? Chodzi o religię, która wręcz zabrania wyznawcom islamu spożywania mięsa wieprzowego. W przeciwieństwie do tego, co można zaobserwować współcześnie, w początkowej fazie mięso na kebab nie było mielone do tego stopnia. Według podań pierwszy kebab wymyślony został nieco z przypadku i zaserwowany jednemu z Sułtanów. Zasmakował mu na tyle, że do dziś danie to jest jednym z najpopularniejszych na świecie.

Są restauracje, którym zależy na podtrzymaniu tej tradycji. Mowa tu o restauracjach takich jak Enka Kebab. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze kucharzy firma od lat zapewnia klientom doznania kulinarne na najwyższym poziomie. Poza miłą atmosferą obsługi klienci mogą liczyć na dowóz zamówień do domu oraz niezliczoną ilość dodatków. Jakie jeszcze czynniki wyróżniają prawdziwy kebab turecki?

Kebab kiedyś i dziś

Poza sposobem przyrządzania mięsa, oryginalny kebab turecki różni się jeszcze kilkoma ważnymi aspektami. W zdecydowanej większości punktów gastronomicznych, zajmujących się sprzedażą dań typu kebab, mięso i warzywa podawane są w białym, pszenicznym pieczywie. Oryginalnie kebab turecki serwowany był w pieczywie typu pita. Kolejną sprawą, o której warto wspomnieć, są oczywiście sosy. Współcześnie wykonuje się je przede wszystkim na bazie majonezu. W swojej pierwotnej wersji przygotowywane były na bazie najwyżej jakości jogurtów, dzięki czemu charakteryzowały się znacznie mniejszą zawartością tłuszczu.

W oryginalnym kebabie tureckim próżno szukać dodatków takich jak ogórek, czy kapusta. Znaleźć za to można, co na pewno wyda się ciekawostką, pieczone bakłażany. W kebabach tureckich bardzo często wyczuć można także wyraźny smak pietruszki, który w polskim wydaniu tego dania jest wręcz niespotykany.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz