Materiał Partnera

Optymalizacja podatkowa wraz z biegłym rewidentem Anną Obarą z Warszawy!

Optymalizacja podatkowa wraz z biegłym rewidentem Anną Obarą z Warszawy!

Usprawnienie płynności finansowej, uszczelnienie budżetu, trafne inwestycje i ruchy gospodarcze, a także niskie podatki, to jedne z najważniejszych celów dzisiejszych rozwojowych przedsiębiorstw, jeśli chodzi o dziedzinę księgowości i rachunkowości. Szczególnie ważne może być wykorzystanie prawnych instrumentów, które pozwolą na znaczne obniżenie obciążeń względem fiskusa. Jest to możliwe dzięki szerokim analizom i strategiom, które przygotowują tacy biegli rewidenci, jak Anna Obara z Warszawy.

Dlaczego pomoc biegłego rewidenta jest tak ważna?

Jeśli nasza firma szuka sposobów na obniżenie podatków, może tego dokonać tylko i wyłącznie w sposób legalny. To zaś wymaga posiadania bardzo szerokiej wiedzy z dziedziny ekonomii, a także prawa i administracji. Nie każdy przedsiębiorca, a także jego pracownicy, są przygotowani w zakresie rozporządzeń ministerialnych, czy też ustaw. Aby optymalizować podatek, przy zminimalizowaniu ryzyka nieprawidłowości tego procesu, należy zatem zatrudniać doradców podatkowych, którzy dokładnie analizują stare i aktualizowane orzeczenia sądowe, a także przepisy skarbowe. Wyróżniającymi na rynku ekspertami są biegli rewidenci, których niestety w Polsce działa zaledwie 6 tysięcy. Jednym z nich jest Anna Obara z Warszawy, której kancelaria dzięki wykorzystaniu innowacyjnych metodologii pracy, jest w stanie wypracować znaczne oszczędności dla swojego klienta biznesowego.

Ulgi podatkowe i drażniące Urząd Skarbowy luki prawne

Dzisiaj przy optymalizowaniu podatkowych, przede wszystkim korzysta się z szeregu ulg podatkowych. Wtedy biegli rewidenci, starają się dopasować odpowiednie rozwiązania do rodzaju prowadzonej działalności i jej formy prawnej. Przykładowymi ulgami mogą być zatem: jednorazowa amortyzacja, rozliczenie strat podatkowych, wykorzystanie uproszczonych zaliczek na podatek dochodowy, wykorzystanie możliwości stosowania rozliczeń kwartalnych z tytułu podatku dochodowego, rozliczenia kwartalne z tytułu VAT, a także ulgi na złe długi (korygowanie podatku należnego z tytułu dostawy towarów/świadczenia usług na terytorium kraju, w przypadku, w którym potwierdzono niemożliwość ściągnięcia wierzytelności), czy tak zwane kredyty podatkowe. To właśnie z takich opcji może skorzystać Anna Obara, obniżając podatki Twojej firmy. Warto przy tym również wiedzieć, że czasem – jest to jednak działanie „drażniące Urząd Skarbowy” – dodatkowym rozwiązaniem, jest wykorzystanie luk prawnych. Wbrew pozorom nie jest to działanie, ani nielegalne, ani nieetyczne, a stosowane jest w środowiskach biznesowych na całym świecie.

Warto wiedzieć! Najprostszym sposobem na optymalizowanie obciążeń podatkowych, jest wybór odpowiedniego ustroju finansowego firmy, formy ewidencjonowania podatków dostosowanej do prowadzonej działalności, a także wdrożenie zasad rachunkowości zarządczej i zarządzania strategicznego. Pomoc w tym zakresie znajdziesz w Kancelarii Biegłego Rewidenta Anny Obary, z której ofertą warto zapoznać się na dedykowanej stronie internetowej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz