Materiał Partnera

Oprogramowanie TL-Karton w projektowaniu i produkcji opakowań

Oprogramowanie TL-Karton w projektowaniu i produkcji opakowań

Proces tworzenia wyjątkowego, charakterystycznego dla danej marki opakowania z tektury falistej lub litej może być w pełni zautomatyzowany. Niezbędne jest jednak właściwe oprogramowanie, takie jak np. wydajny i coraz częściej wybierany system TL-KARTON proponowany przez firmę TL-DESIGN Tomasza Lewandowskiego. W czym konkretnie może on pomóc i jak właściwie działa TL-KARTON?

Odpowiedni projekt

Zaprojektowanie odpowiedniej koncepcji opakowania z tektury wymaga właściwego oprogramowania. W bazie wbudowanej w system TL-KARTON, którego producentem jest firma TL-DESIGN Tomasza Lewandowskiego, znajduje się aż 168 szablonów opakowań. Tak bogaty wybór pozwala na stworzenie pudełka odpowiedniego i dopasowanego do konkretnych przedmiotów w nim transportowanych. Co ważne, TL-KARTON proponowany przez firmę TL-DESIGN Tomasza Lewandowskiego jest sukcesywnie rozwijany, dzięki czemu baza opakowań jest nieustannie powiększana. Z racji budowy modułowej oprogramowania, składa się ono z poszczególnych komponentów, które użytkownik może dokupić do podstawowej wersji. Jednym z nich jest moduł przeznaczony do tworzenia własnych rysunków. Za jego pomocą można też dowolnie modyfikować wygenerowane automatycznie rysunki, co z kolei umożliwia stworzenie niepowtarzalnego, wyjątkowego opakowania z tektury falistej lub litej. System TL-KARTON jest też pomocny w wyliczeniu szacunkowych kosztów produkcji projektowanego opakowania. Po zakupieniu odpowiedniego modułu, możemy obliczyć koszt produkcji uwzględniając takie parametry jak: materiał, wykrojnik, druk, uszlachetnienie, nakład...

Standardowe opakowania

Stworzenie opakowania o odpowiednich rozmiarach i kształtach w programie TL-KARTON, na podstawie gotowego szablonu, dotyczy zarówno tektury falistej, jak i litej. W przypadku tej pierwszej użytkownik podaje typ fali: F, E, B, C, EB lub BC. Do stworzenia opakowań z tektury litej lub kartonu powlekanego, należy natomiast podać jej grubość. Oprogramowanie komputerowe proponowane przez firmę TL-DESIGN Tomasza Lewandowskiego dzięki systemowi komunikatów nie dopuszcza do przekroczenia dopuszczalnych parametrów opakowania. Interesującą funkcją systemu TL-KARTON jest możliwość automatycznego rozmieszczania użytków na arkuszu. Dzięki temu w prosty sposób użytkownik jest w stanie sprawdzić, jakiej wielkości potrzebny będzie arkusz do realizacji konkretnego projektu, lub ile użytków zmieści się na arkuszu. Przy wybieraniu formatu arkusza można skorzystać z podanych formatów standardowych, a także wprowadzić własne dane odnośnie marginesu od noża do krawędzi arkusza. Jakie jeszcze przydatne funkcje posiada oprogramowanie zaprojektowane przez TL-DESIGN Tomasza Lewandowskiego?

Projektowanie wykrojników

Jest to stosunkowo nowy element systemu. Pozwala wstawić mostki (krótkie przerwy) na liniach noży, co jest niezbędne, jeżeli rysunek ma posłużyć do produkcji wykrojnika. Eksportując projekt do formatu .dxf  użytkownik określa, czy chce zapisać plik uwzględniający mostki, czy tylko konstrukcję opakowania. Przy eksporcie do formatu .cf2 nie ma to znaczenia, ponieważ ten format zapisuje informacje o mostkach. Moduł wykrojników umożliwia także automatyczne wygenerowanie sklejki wykrojnika z niezbędnymi otworami, napisem..., na podstawie parametrów zapisanych w budowanej przez użytkownika bazie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz