Materiał Partnera

Oprogramowanie PLM w przedsiębiorstwie

Oprogramowanie PLM w przedsiębiorstwie

Nowoczesne firmy, zarówno małe, jak i duże, korzystają z technologii ERP, pozwalającej na złożone zarządzanie – również zautomatyzowane – różnymi sektorami prowadzonej działalności. Ważnym z nich jest ten odpowiadający za tzw. cykl życia produktu PLM. To właśnie ten system pozwala na wsparcie projektowania, tworzenia, modyfikacji, czy rozwoju określonego wyrobu, a nawet na sposoby jego transportowania, zabezpieczania, serwisowania oraz utylizacji. Wdrożona metodologia PLM w formie specjalistycznego oprogramowania, pozwala zatem na koncentrowanie się na pozyskiwaniu maksymalnych przychodów z powtarzających się procesów. Nie jest to zatem system działający w ramach np. programów CAD i CAM, ale jest z nimi w pełni kompatybilny.

Zalety stosowania systemów PLM

Systemy będące programami PLM, przede wszystkim pozwalają na skupienie się na innowacyjnym ujęciu całego cyklu życia produktów. Dzięki temu jest on przejrzysty, usystematyzowany, elastyczny oraz łatwy w optymalizacji i modyfikacji. Można zatem mówić o możliwości dynamicznego zarządzania zmianami, czy o łatwości przeprowadzania procesu rewizji produktów, procesów i historii decyzji; między innymi kosztorysowych, oraz technologicznych. Najlepsze programy PLM, są zatem olbrzymimi, ale i intuicyjnymi bazami danych, które pozwalają na usprawnienie każdego etapu cyklu życia produktu, od jego koncepcji, przez projekt i tworzenie, po wdrożenie, a nawet wycofanie. Wielokrotnie zespół mający styczność z programem PLM, może korzystać z generowanych automatycznie raportów, wykresów i wizualizacji 3D. To przekłada się zaś na każdy element funkcjonowania firm. Jeśli bowiem skoncentrowana jest ona na produkowaniu różnego rodzaju wyrobów, system PLM, pomaga wyznaczyć spójną strategię marketingową oraz portfelową. Mowa o prawidłowym lokowaniu finansów w produkty o dużej opłacalności rynkowej.

Wdrażanie oprogramowania PLM

Wdrażanie oprogramowania PLM w przedsiębiorstwie, to bardzo złożony proces, w którym uczestniczyć muszą zarówno menadżerowie, jak i szeregowi pracownicy. Często zatem w początkowych fazach wdrożeniowych, pomaga danej firmie dystrybutor określonego systemu. Tu warto wyróżnić profesjonalizm i szeroką ofertę firmy IGE+XAO Polska Sp. z o.o., która ma olbrzymie rynkowe doświadczenie, zapewniając oprogramowanie projektowania systemów, projektowania elektryki i automatyki, zarządzania danymi projektowymi, komunikacji, symulacji i diagnostyki, czy też wspomagania produkcji. Dystrybuowanym przez IGE+XAO programem PLM jest zaś ten SEE Electrical PLM, który wykorzystują takie znane koncerny, jak m.in. AIRBUS, TOYOTA oraz SAFRAN. 

Opracowanie:
Kraków, pl. Na Stawach 3
tel. 12 630 30 30
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz