Materiał Partnera

Oprogramowanie księgowo-finansowe – nowoczesne wsparcie dla Twojej firmy

Oprogramowanie księgowo-finansowe – nowoczesne wsparcie dla Twojej firmy

Współczesna księgowość to jedna z tych branż, które bardzo chętnie korzystają z dobrodziejstw oferowanych przez nowoczesne technologie informatyczne. Czasy ręcznego wystawiania faktur i stosów papierów na biurku to już przeszłość. Dziś nie sposób już wyobrazić sobie zarządzania finansami firmy oraz normalnej działalności menedżerów i specjalistów HR bez wsparcia ze strony technologii IT i odpowiedniego oprogramowania.

Odpowiednie oprogramowanie kluczem do sukcesu

Dzięki nowoczesnym technologiom informatycznym możliwe jest wdrażanie nowoczesnego oprogramowania, systemów do zarządzania finansami i zasobami ludzkimi oraz specjalistycznych modułów skierowanych do firm o konkretnej specyfice. Jednakże różnorodność rozwiązań oferowanych przez firmy zajmujące się dystrybucją i wdrożeniami tego typu oprogramowania, takie jak Zemasz s.c. z Częstochowy, sprawia że nie zawsze wiemy, jakie oprogramowanie księgowe będzie najlepsze w przypadku naszej działalności. Warto pamiętać, że różne programy finansowe i kadrowe posiadają rozmaite funkcjonalności i moduły. Z innego typu oprogramowania będzie korzystał przedsiębiorca prowadzący małą działalność, z innego duża firma, a z jeszcze innego stowarzyszenie lub biuro rachunkowe. Dobre systemy księgowo-płacowe i inne tego typu programy pozwalają przede wszystkim zaoszczędzić czas poświęcany na poszczególne czynności. Umożliwiają one również planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Gromadzą dane, porządkują i integrują wszystkie obszary funkcjonowania firmy oraz wspomagają zarządzanie zasobami, rozliczając je pod kątem maksymalnej efektywności. Odpowiednie oprogramowanie księgowe lub magazynowe umożliwia także optymalizację kosztów i stanów magazynowych, przyspiesza wymianę informacji i usprawnia komunikację, przyczyniając się do poprawy jakości obsługi klienta, skracając jednocześnie czas realizacji zamówień. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego systemu, warto skorzystać z jego wersji testowej, dzięki czemu określimy, czy spełnia on nasze wymagania.

Warto postawić na sprawdzone rozwiązania

Wybierając oprogramowanie do zarządzania firmą powinniśmy kierować się przede wszystkim doświadczeniem producenta. Im więcej klientów korzysta z danego produktu, tym większa pewność, że będzie on niezawodnie pracować. Warto też zwrócić uwagę na usługi dodatkowe oferowane przez producenta lub sprzedawcę programu, takie jak wsparcie telefoniczne, możliwość kontaktu z konsultantem drogą e-mailową, szkolenia e-learningowe, filmy instruktażowe, dokumentacja, podręczniki dla nowych użytkowników, pomoc techniczna oraz aktualizacja oprogramowania. Dlatego też poszukiwania tego typu produktów i usług warto rozpocząć od zapoznania się z ofertą np. wspomnianej  firmy Zemasz s.c. Jest ona autoryzowanym dystrybutorem i partnerem oprogramowania do księgowości dla firm i biur rachunkowych marki Streamsoft. Do zadań takiej firmy, poza sprzedażą programów księgowo-finansowych, należy sprzedaż i instalacja sprzętu komputerowego, serwerów i urządzeń peryferyjnych, a także instalacja i konfiguracja dostarczanego oprogramowania. W ramach swojej działalności takie przedsiębiorstwa oferują również szkolenia i całodobowe wsparcie techniczne, a także usługi w ramach serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego sprzętu. Zakupy u nich dokonywane, poza formą gotówkową, często możliwe są również na zasadzie leasingu lub dzierżawy. Skorzystanie z usług profesjonalistów to wsparcie w procesie zarządzania przedsiębiorstwem od pomysłu aż po całościową realizację projektu.

Różnorodność rozwiązań i specyfika pracy w księgowości firm (ich form prawnych, wielości, rodzaju prowadzonej działalności) sprawia, że wybór odpowiedniego systemu wspierającego funkcjonowanie naszej działalności nie należy do najłatwiejszych. Warto pamiętać, że program nie jest tylko gadżetem, ale najważniejszym narzędziem pracy. Rozsądny i przemyślany wybór pozwoli nam na zaoszczędzenie pieniędzy, a także uniknięcie ewentualnych kosztów, które poniesiemy w przypadku zmiany źle dobranego oprogramowania.

Opracowanie:
Częstochowa, Rybacka 5
tel. 601 545 907
Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz