Materiał Partnera

Oprogramowanie CAM i jego zastosowanie

Oprogramowanie CAM i jego zastosowanie

Oprogramowanie CAM wykorzystywane jest w wielu gałęziach przemysłu. Computer aided manufacturing to w tłumaczeniu na język polski komputerowe wspomaganie wytwarzania. W związku z tym, oprogramowanie CAM umożliwia łatwe i szybkie stworzenie programu NC na maszyny numeryczne z zachowaniem pełnej kontroli kolizji i jednoczesnym wykorzystaniem potencjału maszyny. Jakie zalety niesie ze sobą korzystanie z systemu CAM? Jakie jest jego zastosowanie?

Oprogramowanie CAM – ogólna charakterystyka

Głównym założeniem oprogramowania CAM jest optymalizacja procesu produkcji. Poprzez wspieranie procesu wytwarzania, system ten integruje dwa etapy – projektowania i właśnie produkcji. Oprogramowanie CAM pozwala przygotować program obróbkowy na daną maszynę z uwzględnieniem wizualizacji całego procesu wraz z symulacją kinematyki Maszyny. To wszystko dzieje się na podstawie geometrii 2D lub 3D. Współcześnie możliwości tego oprogramowania są nieograniczone. Umożliwia on wykonanie szeregu skomplikowanych działań, dzięki czemu usprawnia cały proces produkcyjny.

Stuprocentowa kontrola kolizji, możliwość wykonania skomplikowanych operacji oraz dokładna kontrola czasu wykonania obróbki pozwalają osiągnąć optymalne efekty, a co za tym idzie – wzrost przychodów dla firmy. Oprogramowanie CAM w znacznym stopniu ułatwia pracę, równocześnie zapewniając wytwarzanie wysokiej jakości elementów.

Zastosowanie systemu CAM

System CAM perfekcyjnie sprawdzi się w wielu branżach przemysłowych. Energetyka, motoryzacja, czy przemysł maszynowy – każda gałąź może być jeszcze bardziej udoskonalona. Sprawna optymalizacja całego procesu sprawia, że to rozwiązanie nie tylko dla dużych firm, ale także dla niewielkich przedsiębiorstw usługowych. Systemy oferowane przez CAM Technology mają swoje zastosowanie w firmach, które zajmują się obróbką skrawaniem.  Świetnie sprawdzą się w miejscach nastawionych na produkcję seryjną, ale także w firmach stawiających na produkcję jednostkową.

Dlaczego warto korzystać z oprogramowania CAM?

Wdrażaniem i sprzedażą tego systemu zajmuje się firma CAM Technology. Oprogramowanie CAM pozwala w pełni wykorzystać możliwości maszyn. Dzięki temu zapewnia szybką obróbkę, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości powierzchni przedmiotów.

Oprogramowanie CAM hyperMILL świetnie sprawdzi się zarówno przy obróbce niewielkich, jak i potężnych przedmiotów. Dodatkowo system ten może być wykorzystywany podczas obróbki bardzo skomplikowanych części. To uniwersalne oprogramowanie pozwala perfekcyjnie zoptymalizować cały proces produkcji, przyczyniając się do generowania jeszcze większego zysku firmy.

Opracowanie:
Bielsko-Biała, Przybyły 1
tel. 33 822 10 67
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz