Artykuł sponsorowany

Opłacalność inwestycyjna budowy domu pod klucz

Opłacalność inwestycyjna budowy domu pod klucz

W nowoczesnym budownictwie, które w dużej mierze opiera się na wykorzystaniu prefabrykatów i szybkich technik budowy/montażu danych konstrukcji, możliwe jest generowanie znacznych oszczędności finansowych. Tak jest w przypadku błyskawicznego wznoszenia i wykańczania domu w wersji pod klucz. Pozwala to osiągnąć niższe koszty nawet do kilkunastu tysięcy złotych przy domu o średnim rozmiarze, nieprzekraczającym 150 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

Skąd wynika oszczędność finansowa przy budowie domu pod klucz?

Oszczędność finansowa budowy domu pod klucz to przede wszystkim oszczędność czasu! To on w budownictwie przeliczany jest na pieniądze, a pełną budowę obiektu oraz jego wykończenie wykonuje najczęściej jedna firma ogólnobudowlana. Pozwala to na wdrożenie sprawniejszego systemu logistyki transportu materiałów budowlanych, czy harmonogramu prac z różnych dziedzin – np. dekarstwo i stolarka okienna – które będą wykonywane równocześnie. Warto przy tym wiedzieć, że każda firma budowlana liczy przy danym zamówienie koszty obsługi. Wybierając jedno przedsiębiorstwo ogólnobudowlane, redukujemy budżet w tym zakresie. Istotne jest również to, jaką technologię zastosujemy. Coraz częściej właściciele domów wykorzystują zamiast fundamentów płyty fundamentowe z ogrzewaniem gruntowym, czy też techniki stawiania ścian z prefabrykatów betonowych – podobnie jest z więźbą dachową, którą wystarczy zamontować. Ważne jest jednak to, aby wcześniej projekt domu trafił do odpowiednich firm produkcyjnych – ośrodków prefabrykacyjnych, czy tartaków.

Stan surowy, deweloperski, a następnie pod klucz

Pierwszymi etapami prac są te związane z przygotowaniem domu do stanu surowego i następnie deweloperskiego. Obejmują one między innymi wykonawstwo wykopów, ław fundamentowych, ścian fundamentowych, zasypki piaskowej pod chude posadzki, chude posadzki wraz z poziomą kanalizacją oraz zasileniem budynku w wodę, ścian na parterze, stropów nad parterem, ścian piętra, więźby dachowej, pokrycia dachowego, a także wszystkich instalacji domowych (centralne ogrzewanie, ogrzewanie podłogowe, centralny odkurzacz, wentylacja z rekuperacją, klimatyzacja, instalacje hydrauliczna, instalacja elektryczna), ocieplenia budynki, wykończenie elewacji, ocieplenia dachu, tynki zewnętrzne, cokołów, okien i parapetów, bram garażowych, a także balkonów – niekiedy również elementów architektury ogrodu. Po zakończeniu tych prac firma ogólnobudowlana może albo zakończyć współpracę z klientem, który zrealizuje wykończenie wnętrz z innymi podmiotem, lub też dokończy całą inwestycję, oddając budynek pod klucz. Z różnych wersji można korzystać, wybierając współpracę z przedsiębiorstwem PRZEMBUD z regionu południowej Wielkopolski.

Wykańczanie wnętrz

Oddanie domu pod klucz to przygotowanie go do stanu możliwego do wyprowadzki. Klient musi we własnym zakresie zadbać o jego umeblowanie, czy zainstalowanie sprzętów AGD i RTV. Wersja domu pod klucz to zatem wykonawstwo: tynków, malowania, glazury, terakoty, paneli podłogowych, podbitki dachowej, parapetów wewnętrznych, kotłowni wraz z odpowiednimi piecami, czy pompami ciepła, a także montaż osprzętu elektrycznego, czy armatury białej. Warto wiedzieć, że najlepsze firmy ogólnobudowlane w zakresie wykańczania wnętrz zatrudniają profesjonalnych projektantów oraz dekoratorów lub z nimi stale współpracują przy zleceniach wykonawstwa domu pod klucz.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz