Artykuł sponsorowany

Opieka nad seniorem – sprawdź, czemu warto wybrać Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy i Rehabilitacyjny im. Św. Ojca Pio!

Opieka nad seniorem – sprawdź, czemu warto wybrać Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy i Rehabilitacyjny im. Św. Ojca Pio!

Osoby w podeszłym wieku bardzo często nie są w najlepszej kondycji psychicznej i fizycznej, a z powodu różnych przewlekłych schorzeń wymagają opieki lub pomocy członków rodziny. Opieka nad seniorem nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać, a członkowie rodzony nie zawsze mogą pozwolić sobie na rezygnowanie z obowiązków zawodowych. W związku z tym, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego i Rehabilitacyjnego im. Św. Ojca Pio!

Profesjonalna opieka lekarska i pielęgniarska

Seniorzy, nawet kiedy nie są obłożenie chorzy, zazwyczaj wymagają opieki osób trzecich. Ze względu na gorszą kondycję zdrowia psychicznego i fizycznego bardzo często potrzebują pomocy nie tylko w wykonywaniu codziennych czynności, ale też wsparcia dotyczącego ciepłego i życzliwego podjęcia. W pewnym wieku konieczne jest też przyjmowanie leków oraz rehabilitacja, aby jak najdłużej zachować sprawność ruchową. W wielu sytuacjach członkowie rodziny nie mogą sobie pozwolić na zrezygnowanie z pracy zawodowej, na rzecz opieki nad starszym członkiem rodziny. Taka sytuacja mogłaby doprowadzić do kłopotów finansowych, szczególnie gdy senior wymaga drogiego leczenia. W związku z tym, najlepiej jest skorzystać z profesjonalnych usług Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego i Rehabilitacyjnego im. Św. Ojca Pio, który zajmie się w sposób kompleksowy każdą osobą starszą, zapewniając opiekę pielęgniarską i lekarską.

Ta placówka dysponuje specjalnie wyposażonymi 6 pokojami dwu-, trzy- i czteroosobowymi. Są one wyposażone między innymi w specjalistyczne łóżka z możliwościami zaawansowanej regulacji, co jest bardzo ważne w przypadku osób obłożenie chorych. Umieszczenie babci czy dziadka w takim miejscu jest gwarancją tego, że osoba starsza będzie miała zapewnione godne warunki, opiekę i w razie potrzeby pomoc w wykonywaniu czynności związanych z higieną czy spożywaniem posiłków, a także dotyczących innych kwestii. Dzięki temu najbliżsi członkowie rodziny nie muszą martwić się o to, czy osoba starsza ma wszystko co potrzeba, aby spokojnie spędzić swoją starość i móc cieszyć się życiem oraz towarzystwem innych seniorów.

Co jeszcze dokładnie oferuje placówka dla seniorów?

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy i Rehabilitacyjny im. Św. Ojca Pio działający na terenie Łazisk Górnych w województwie śląskim jest idealnym rozwiązaniem także dla starszych osób, które z powodu demencji czy choroby Alzheimera nie mogą same przebywać w domu i wymagają stałego nadzoru osoby trzeciej. W tej placówce medycznej są zatrudniane doświadczone pielęgniarki z właściwym podejściem, które na czas podadzą leki, dopilnują spożywania posiłków przez seniora, a w razie potrzeby nakarmią go oraz zadbają o higienę. Dodatkowo, jeżeli lekarz zadecyduje o konieczności rehabilitacji, to będzie ona wykonywana na miejscu w ośrodku, w postaci specjalnych ćwiczeń. Ponadto, wszystkie osoby znajdujące się w palcówce mają zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarską, a w razie potrzeby także interwencje lekarskie. Co więcej, zagwarantowane jest też pełne wyżywienie, wiec członkowie rodziny nie muszą się o nic martwić i spokojnie wykonywać swoje obowiązki zawodowe orz rodzinne, jak np. wychowywanie dzieci, a popołudniu odwiedzać najbliższych w placówce i spędzać z nimi tyle czasu ile tylko zechcą.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz