Materiał Partnera

Olaplex, czyli cudotwórca dla włosów

Olaplex, czyli cudotwórca dla włosów

Każda  z nas dobrze wie, jak stylizacja włosów negatywnie wpływa na ich kondycję. Nasze włosy codziennie narażone są na uszkodzenia – od zwykłego czesania, poprzez prostowanie, suszenie, kończąc na farbowaniu. Olaplex to ratunek dla zniszczonych włosów, które potrzebują dogłębnej regeneracji. Jako jedyny produkt na rynku jest w stanie odbudować strukturę włosa, przez co okrzyknięto go kandydatem do fryzjerskiego nobla.

Działanie

Olaplex przebojem wdarł się do salonów fryzjerskich, także do Studia Fryzur Estillo, stając się produktem pożądanym przez miliony klientek. Jest preparatem silnie regenerującym włosy od środka. Dzięki czemu widoczne są tak spektakularne efekty. Budowa włosa składa się z łańcuchów keratynowych połączonych ze sobą mostkami dwusiarczkowymi. Olaplex naprawia właśnie te mostki. Początkowo dostępne były trzy produkty używane do zabiegu. Proces technologiczny sprawił, że do obiegu weszły dwa nowe. Znaczna część kuracji Olaplex może zostać wykonana w warunkach domowych, przy zachowaniu wszystkich proporcji i warunków. Każdy produkt odpowiada za coś innego. Pierwszy z nich Bond Multiplier No.1. stanowi dodatek do koloryzacji lub rozjaśniania włosów. Dzięki temu już w początkowej fazie włosy chronione są przed uszkodzeniami. Co więcej, zerwane wiązania znajdujące się we włosach zostają naprawione. Do drugiego etapu procesu używany jest No. 2 Bond Perfector. Nakładany po wykonaniu zabiegów chemicznych, a przed ostatecznym myciem zapewnić ma najlepsze rezultaty. Jego konsystencja zbliżona jest do odżywki do włosów. Ta faza bezwzględnie musi zostać wykonana przez fryzjera, gdyż tylko on posiada specjalistyczną wiedzę na temat ilości preparatu. Nieco wilgotne włosy obficie pokryte tym preparatem od nasady aż po same końce pozostawiamy na około 20 min. Pozostałe 3 produkty stanowią alternatywę dla domowej pielęgnacji włosów. Zadaniem Olaplex no. 3 Hair Perfector jest silna regeneracja i utrzymanie włosów w dobrej kondycji. Może być stosowany w przypadku, gdy włosy nie były farbowane, jednakże potrzebują odżywienia i naprawy. Zabiegi mechaniczne, takie jak prostowanie i suszenie niszą włosy, a produkt numer 3 ma pomóc w niwelowaniu negatywnych skutków. Kolejny produkt stanowi Szampon Olaplex no. 4 Bond Maintenance. Ma działania nawilżające i odbudowujące, przez co nadaje włosom zdrowy wygląd. Stonowany może być między kolejnymi zabiegami chemicznymi. Dzięki niemu włosy są miękkie i lśniące. Ostatni produkt z linii Olaplex to Odżywka Olaplex no. 5 Bond Maintenance. Jej właściwości wspomagają użycie szamponu, wspólnie tworząc niezwykle zgrany zespół.

Przeciwwskazania

Ze względu na brak szkodliwych substancji, takich jak amoniak, silikony, siarczany czy gluten jest w pełni bezpieczny. Nie ma przeciwwskazań do stosowania go dla kobiet w ciąży. Odpowiedni także dla alergików. Nie podrażnia skóry głowy. Jedyny wyjątek stanowi farbowanie włosów henną. Połączenie jej ze składnikami systemu Olaplex przynieść może niespodziewane efekty kolorystyczne, których trudno będzie się pozbyć. Fryzjerzy z Studia Fryzur Estillo z pewnością udzielą wszystkich niezbędnych do stosowania produktów Olaplex informacji, by w pełni cieszyć się zdrowymi i mocnymi włosami. 

Opracowanie:
Bełchatów, Lipowa 38B
tel. 600 996 034
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz