Materiał Partnera

Okulary progresywne – by zobaczyć świat na nowo

Okulary progresywne – by zobaczyć świat na nowo

Większe lub mniejsze problemy z widzeniem to przypadłość, na którą we współczesnym świecie cierpi coraz więcej osób. Pogarszający się wzrok uniemożliwia wykonywanie wielu czynności, takich jak praca, czytanie czy jazda samochodem. Dla wielu z nich korzystanie z kilku par okularów, przeznaczonych do konkretnych czynności, jest po prostu niekomfortowe. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem są okulary progresywne.

Okulary uniwersalne

Pierwsze problemy ze wzrokiem pojawiają się około czterdziestego roku życia. To wtedy właśnie zauważamy, że aby przeczytać drobniejszy tekst, coraz częściej odsuwamy go od siebie lub szukamy lepszego oświetlenia. Niestety bardzo duża liczba osób decyduje się na zakup okularów w różnego rodzaju drogeriach. To duży błąd, gdyż gotowe okulary kupowane poza punktami optycznymi, nie są odpowiednio dobrane do pacjenta. W przypadku pojawienia się pierwszych kłopotów ze wzrokiem niezbędny jest kontakt ze specjalistycznym zakładem, takim jak na przykład Salon Optyczny Kopczyńscy. Maria Kopczyńska. Umożliwi on dobór szkieł i oprawek odpowiednich dla nas. Skorzystanie z możliwości, jakie dają szkła progresywne, to doskonałe rozwiązanie dla wielu osób. Ich największą zaletą jest to, że można dzięki nim bez problemów widzieć z każdej odległości – dalsze obiekty, odległości pośrednie oraz z bardzo bliska. Zdarzało się, że początkowe generacje tego typu szkieł nie zawsze zapewniały wygodę widzenia, a przenoszenie wzroku między przedmiotami znajdującymi się daleko, a położonymi blisko, nie było w pełni komfortowe. Jednakże postęp technologiczny sprawił, że współczesne soczewki progresywne zapewniają doskonałe widzenie bez żadnych ustępstw. Cała tajemnica sukcesu tego typu szkieł tkwi w sposobie ich produkcji. Podsiadają one kilka obszarów korekcyjnych, czyli jest to soczewka okularowa o zmiennych wartościach mocy (dioptrii) w jej różnych częściach. Ich wygląd nie różni się od tradycyjnych szkieł. Patrząc przez nie prosto i wykorzystując górną część soczewek, widzimy przedmioty znajdujące się w dużej odległości. Z kolei w czasie czytania z bliska będziemy korzystać z ich dolnej części. Pomiędzy górną i dolną strefą soczewki znajduje się obszar przeznaczony do zapewnienia ostrego widzenia na odległości pośrednie, np.: do użytkowania komputera lub nawigacji w samochodzie. Wygodę podczas noszenia okularów progresywnych zapewnia nam również fakt, że są one dobierane do indywidualnej korekcji wzroku, typu oprawy i wielu parametrów ważnych dla danej osoby, także użytkowych.

Wzrok w rękach specjalisty

Dobór okularów, także progresywnych, to kwestia, w której samodzielność nie jest wskazana. Warto również pamiętać, że niektóre schorzenia i wady wzroku uniemożliwiają stosowanie szkieł progresywnych. Dlatego tak ważne jest, aby ich zakupu dokonywać u renomowanych optyków. Takich, jacy pracują np. w Salonie Optycznym Kopczyńscy. Maria Kopczyńska z Leszna. Jego oferta obejmuje naprawę oraz montaż i sprzedaż okularów. Prowadzi on także sprzedaż soczewek progresywnych, do komputera, fotochromowych, barwionych, polaryzacyjnych, a także o podwyższonej wytrzymałości oraz z powłoką antyrefleksyjną. W swojej ofercie posiada również oprawy wielu producentów polskich i zagranicznych oraz ogromny wybór akcesoriów, takich jak łańcuszki, ściereczki, płyny do czyszczenia, etui i wiele innych. Odpowiednio dobrane okulary to inwestycja w zdrowie. Decydując się na soczewki progresywne, otrzymujemy dodatkowo rozwiązanie uniwersalne, które znacząco podniesie komfort i jakość naszego życia.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz