Artykuł sponsorowany

Okulary fotochromowe od Zakładu Optycznego Magdaleny Spitalniak-Przybylskiej

Okulary fotochromowe od Zakładu Optycznego Magdaleny Spitalniak-Przybylskiej

Okulary fotochromowe to prawdziwa rewolucja na rynku optycznym. Dzięki nim nie musimy wybierać między ochroną oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV a dobrym widzeniem podczas wyjścia na dwór w piękny letni dzień. Jak działają takie okulary, ile kosztują, a także kto może ich używać wyjaśnia pracownik Zakładu Optycznego Magdaleny Spitalniak-Przybylskiej.

Okulary fotochromowe - jak działają?

Soczewki fotochromowe zostały wymyślone już jakiś czas temu, jednak dopiero teraz zyskują na popularności zarówno wśród młodych, jak i starszych. Składają się one z molekuł, które pod wpływem aktywatorów zmieniają strukturę - w tym przypadku wpływając na zabarwienie soczewek.

Nie jest to jednak tak proste, ponieważ na działanie okularów fotochromowych wpływ ma bardzo wiele czynników. Jest to wypadkowa intensywności promieniowania UV, grubości szkieł czy temperatury otoczenia. Co ciekawe, szkła ściemniają się szybciej, gdy jest zimno, a wolniej podczas gorącego dnia. Będą się więc doskonale nadawać na górskie zimowe wyprawy, a nie tylko na spacery w wakacyjne popołudnie.

Okulary fotochromowe są doskonałym kompromisem między okularami przeciwsłonecznymi a korekcyjnymi. Dzięki nim osoby, które borykają się z wadą wzroku, nie muszą rezygnować z ochrony przeciwko szkodliwemu promieniowaniu UV. Oprócz jego negatywnego wpływu na skórę, osoby noszące soczewki bez fotochromu muszą borykać się z mrużeniem oczu ze względu na promienie słoneczne - co jest nie tylko niekomfortowe, ale powoduje też mikrozmarszczki w kącikach oczu.

Koszt soczewek zmieniających kolor

Okulary fotochromowe będą droższe, niż zwykłe korekcyjne. Kosztują od 500 do 1500 złotych. Jednak dobre okulary przeciwsłoneczne, które posiadają odpowiednie certyfikaty świadczące o ich działaniu przeciw promieniowaniu UV także potrafią być sporym wydatkiem. Dodając do tego cenę okularów korekcyjnych, szczególnie z dodatkowymi powłokami antyrefleksyjnymi, otrzymujemy podobną sumę. Otrzymujemy za nią jednak jedną parę okularów, które i tak mamy zawsze przy sobie i nie musimy pamiętać o ich zmianie lub rezygnować z dobrego widzenia na rzecz ochrony przed słońcem.

Można je kupić w najlepszych zakładach optycznych, takich jak np. Zakład Optyczny Magdaleny Spitalniak-Przybylskiej. Specjaliści w tych miejscach dopasują rozwiązanie najlepsze dla nas i optymalne pod względem działania i ceny.

Fotochrom a wada wzroku

Soczewki fotochromowe są tworzone dla osób z praktycznie wszystkimi wadami wzroku. Możliwość zmiany koloru soczewek pod wpływem promieniowania UV jest stosowana w okularach progresywnych, jednoogniskowych i dwuogniskowych.

Wiele osób poddaje w wątpliwość, czy okulary takie nadają się dla kierowców. Oni także potrzebują ochrony przed słońcem, a także szczególnie muszą zadbać o korekcję wzroku. Jednak szyba samochodowa pochłania promienie UV, a więc teoretycznie fotochrom nie ma jak się uaktywnić. Producenci jednak odpowiedzieli na te potrzeby, tworząc takie soczewki, które są dedykowane właśnie kierowcom - znajdziemy je w dobrym zakładzie optycznym.

Profesjonalny zakład optyczny

Salon Optyczny Magdalena Spitalniak-Przybylska zlokalizowany w Ostrowie Wielkopolskim oferuje szeroki wybór usług optycznych. W salonie można skorzystać z porad doświadczonych optyków, którzy pomogą dobrać odpowiednie szkła, soczewki kontaktowe czy akcesoria optyczne. Salon oferuje również soczewki barwione z korekcją oraz fotochromowe, które zmieniają kolor w zależności od natężenia światła. Dzięki bogatej ofercie i profesjonalnemu podejściu do klientów salon cieszy się dobrą opinią swoich klientów.

Opracowanie:
Ostrów Wielkopolski, Kolejowa 34
tel. 62 735 12 94
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz