Materiał Partnera

Okna obrotowe, wychylne czy tradycyjne?

Okna obrotowe, wychylne czy tradycyjne?

Planując aranżację każdego pomieszczenia, dbamy o jego właściwe oświetlenie. W tym celu montujemy odpowiednie okna, jednak ich rozmiar nie jest jedynym kryterium, którym powinniśmy się kierować przy wyborze. Stolarka okienna to bowiem bardzo rozległy temat, a typy poszczególnych produktów różnią się od siebie i oferują różne rozwiązania. Jakie więc okna wybrać do poszczególnych pomieszczeń?

Tradycja ponad wszystko

Okna stanowią fundament każdego domu czy mieszkania, są niezbędne do prawidłowej eksploatacji budynku – muszą być szczelne i funkcjonalne. Od ich jakości zależy nie tylko wygląd zewnętrzny i wewnętrzny danej ściany, ale też warunki, jakie będą panowały w pomieszczeniu. Tradycyjne okno, jak wskazuje definicja, to prostokątna rama wypełniona szkłem, która otwiera się bocznie. Tego typu produkty są najczęściej wybierane w domach, mieszkaniach, biurach i wielu innych budynkach. Nic dziwnego – są nie tylko najpopularniejsze, ale i należą do stosunkowo tanich rozwiązań. W pewien sposób ograniczają niestety przestrzeń wewnątrz – są otwierane do środka, przez co przy całkowitym otwarciu zajmują sporo miejsca. To jednak jedna z niewielu wad takich konstrukcji, w związku z czym plasują się one na czołowym miejscu w kontekście wybieranych przez inwestorów okien. Najlepszą stolarkę okienną tego typu posiada w swojej ofercie firma Akus z Koszalina, która ponadto może doradzić i zamontować zakupione produkty. Fachowe porady są bardzo pomocne i niezwykle istotne w przypadku tak przecież ważnego wyboru, jakim są okna. Warto więc zaufać doświadczonym profesjonalistom, którzy znajdą właściwe rozwiązanie pozwalające spełnić nasze wymagania.

Okna obrotowe i wychylne

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych okien są obrotowe i wychylne odpowiedniki. Do pierwszej grupy zaliczają się innowacyjne okna, których skrzydło można – jak sama nazwa wskazuje – obracać nawet w zakresie 180 stopni w płaszczyźnie pionowej. W ten sposób uzyskujemy nie tylko ciekawy efekt otwierania, ale i prostotę oraz wygodę w korzystaniu – bardzo łatwo umyć zewnętrzną część okna. Wychylne z kolei stosowane są już od wielu lat, jednak najczęściej w budynkach przemysłowych, a nie typowo mieszkalnych. To typ okna, które otwiera się na zewnątrz i do góry, nie tak jak w przypadku tradycyjnych produktów – bokiem. Ciekawym rozszerzeniem okien wychylnych jest ich możliwość przesuwania w niewielkim zakresie góra-dół. Jak się więc okazuje, wybór jest naprawdę spory. W wyborze powinniśmy kierować się wieloma czynnikami, takimi jak chociażby budżet czy potrzeby danego pomieszczenia i jego lokatorów. Warto skonsultować przyszły zakup z doświadczoną firmą, która dobierze najlepszy do naszych wymagań produkt.

Opracowanie:
Koszalin, Szczecińska 65
tel. 94 341 83 22
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz