Materiał Partnera

Okna aluminiowe – czy warto?

Okna aluminiowe – czy warto?

Jeszcze kilkanaście lat temu Polacy masowo wymieniali okna na nowoczesne konstrukcje z polichlorku winylu (PVC). Dziś do łask wraca zarówno stolarka drewniana, jak i aluminiowa. Szczególnie ten drugi z materiałów cieszy się coraz większym uznaniem użytkowników ze względu na swoje liczne zalety. Czy warto postawić na okna aluminiowe? Jakie mają właściwości? Dowiedz się więcej.

Niezwykle trwałe okna aluminiowe

Stolarka aluminiowa do niedawna była stosowana przede wszystkim w budynkach komercyjnych. Technologia ta umożliwia wykonywanie nawet bardzo dużych przeszkleń, dlatego świetnie sprawdza się zarówno w biurowcach, jak i np. centrach handlowych, a od niedawna także i w domach. Jak mówi ekspert z firmy Radex: Okna aluminiowe od lat są cenione za trwałość i wszechstronność. Jest to materiał podatny na formowanie, a więc bez trudu można znaleźć okna aluminiowe w różnych rozmiarach i kształtach. Od niedawna profile aluminiowe dostępne na rynku są też wyposażone w nowatorskie systemy izolacyjne, co zapobiega stratom ciepła z pomieszczeń. Z tego powodu klienci indywidualni coraz częściej zainteresowani są montażem stolarki aluminiowej w mieszkaniach i domach. Aluminium jest ponadto odporne na korozję i uszkodzenie spowodowane wilgocią czy dużymi amplitudami temperatur. Inwestycja w nowoczesne okna aluminiowe to świetny wybór na lata. Dzięki zastosowaniu izolacji są one polecane do budynków energooszczędnych.

Dla kogo jest stolarka aluminiowa?

Okna aluminiowe będą dobrym wyborem dla wymagających klientów, którzy poszukują najtrwalszych rozwiązań. Są one stosunkowo drogie, jednak przedstawiają doskonałe parametry użytkowe. Ich ramy są lekkie, a jednocześnie sztywne, co ułatwia montaż
i umożliwia stworzenie bardzo dużych przeszkleń. Stolarka aluminiowa będzie więc niezastąpiona w nowatorskich budynkach, które wykorzystują tafle szkła o dużych rozmiarach lub nietypowych kształtach. Co ważne, stolarka aluminiowa nie wymaga ona specjalnej pielęgnacji i bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Dużym atutem dla wielu inwestorów jest też możliwość wyboru dowolnego koloru profili, dzięki czemu mogą one idealnie współgrać z elewacją i wystrojem wnętrz.

Okna aluminiowe czy PVC – co jest lepsze?

Czy w takim razie okna z polichlorku winylu to już przeżytek? Nic bardziej mylnego. To wciąż dobry wybór do domów i mieszkań. Stolarka PVC wykazuje zadowalające parametry izolacyjne i również jest dość trwała. Ponadto jej utrzymanie w czystości jest bardzo proste, a okna prezentują się estetycznie. W porównaniu z aluminiowymi nie dają one gwarancji aż tak długiej eksploatacji, ponadto nie nadają się do wykonywania bardzo dużych przeszkleń. Ich atutem jest jednak znacznie niższa cena, która sprawia, że jest to wciąż najchętniej wybierany typ stolarki.

Opracowanie:
Płock, Dobrzyńska 13 lok. 16
tel. 24 268 54 74
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz