Materiał Partnera

Okaż miłość swojemu pupilowi – zabierz go do groomera

Okaż miłość swojemu pupilowi – zabierz go do groomera

Groomer zawód, który pojawił się zaledwie kilka lat temu, ale zyskuje obecnie dużą popularność. Coraz większą uwagę przywiązujemy do pielęgnacji naszych psów oraz kotów, zwłaszcza jeśli są rasowe. Zadaniem groomera jest zadbać, by nasz pupil był czysty i zadbany. Przeprowadzane przez niego zabiegi mogą mieć też wpływ na zdrowie zwierząt. Zastanówmy się, dlaczego warto korzystać z jego usług.

Jak zostać groomerem?

Groomer to nowoczesne nazwa zawodu, który jeszcze niedawno określaliśmy jako psi fryzjer. Pierwszym krokiem do rozpoczęcia pracy w tej profesji jest ukończenie kursu organizowanego przez salon urody dla zwierząt. Szkolenie takie trwa od kilku dni do dwóch tygodni. W czasie jego trwania uczestnicy uczą się metod pielęgnacji zwierząt domowych i zapoznają się z ofertą kosmetyków.

Ważną częścią pracy groomera jest umiejętność panowania nad psem czy kotem. Każdy pupil jest inny i inaczej reaguje na zabiegi – psi fryzjer musi umieć właściwie postępować i reagować, nie narażając siebie, a także nie robiąc krzywdy zwierzęciu.

Salonem, który oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu pielęgnacji zwierząt, jest Psi Hillton. W jego ofercie najdziemy zarówno zabiegi, jak i produkty dla naszych czworonożnych przyjaciół.

Popularność tego zawodu sprawia, że zaczynają powstawać również profesjonalne szkoły groomerskie.

Jakie usługi oferuje groomer?

W miarę wzrostu popularności zawodu groomer poszerza także zakres swoich usług. Ich podstawą, jak wskazuje nazwa, jest strzyżenie psów oraz czesanie psów i kotów. Psi fryzjerzy oferują również trymowanie psów polegające usuwaniu martwych włosów trymerem i wyczesywaniu podszerstka. Wpływa to pozytywnie na ilość gubionej przez zwierzę sierści.

Duże znaczenie dla zdrowia ma także usuwanie kołtunów u zwierząt, czyszczenie uszu, okolic oczu oraz obcinanie pazurków. Groomer może mieć także w swojej ofercie usuwanie pasożytów skórnych – pcheł i kleszczy.

Zaletą zabiegów, jakie wykonuje groomer, jest ich relaksujący wpływ. Kąpiel psów pozwoli nie tylko wyczyścić sierść i sprawić, by pies wyglądał i pachniał ładnie, ale także sprawi naszemu pupilowi przyjemność. Jednocześnie, przeprowadzany podczas kąpieli masaż pobudzi krążenie, co na pewno wpłynie pozytywnie na zdrowie zwierzaka.

Środki, jakie wykorzystuje w swojej pracy psi fryzjer, cechują się wyższą jakością niż te powszechnie dostępne w sklepach. Będą miały więc lepsze działanie i możemy mieć pewność, że groomer dopasuje je do indywidualnych potrzeb naszego pupila. A przecież zasługuje on wyłącznie na to, co najlepsze.

Opracowanie:
Warszawa, Magellana 11 paw. 1
tel. 501 223 534
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz