Artykuł sponsorowany

Ogrzewanie domu instalacją gazową z firmą Czesława Babika

Ogrzewanie domu instalacją gazową z firmą Czesława Babika

Instalacja gazowa to bardzo popularne rozwiązanie, które pozwala na ogrzewanie domu. Gaz potrzebny do ogrzewania może pochodzić z sieci miejskiej lub zbiornika zainstalowanego na działce. W dzisiejszym artykule skupimy się przede wszystkim na omówieniu budowy instalacji gazowej w domu. Podpowiemy Wam jakie są zalety tego rozwiązania oraz jakie kryteria zastosować podczas wyboru poszczególnych elementów układu. Przedstawimy także szeroką ofertę firmy Czesława Babika.

Gaz z własnego zbiornika

W większości przypadków instalacja gazowa jest zasilana gazem „miejskim”. Niemniej jednak w miejscach, gdzie nie jest doprowadzony gazociąg, należy wybrać inne rozwiązanie. A takim jest montaż zbiornika z gazem na terenie działki. Niestety ma ono pewne wady. Wymaga bowiem wygospodarowania miejsca, w którym zostanie umieszczony zbiornik. Jego wielkość powinna być dopasowana do planowanego zużycia gazu. Wielkość zbiornika należy dobrać w ten sposób, aby jego napełnianie nie było konieczne częściej niż 2 razy w roku.

Zbiornik można zainstalować na powierzchni działki, ale równie dobrze możemy go umieścić pod jej powierzchnią. Ponadto gaz ze zbiornika należy doprowadzić do domu montując odpowiednią instalację. Tym kanałem paliwo trafi do tzw. kotła kondensacyjnego, gdzie gaz jest spalany. Przydomowa instalacja gazowa wykorzystuje gaz płynny (propan). Potrzebne jest zatem miejsce na jego składowanie. W większości przypadków wybierane jest jednak rozwiązanie pozwalające „czerpać” paliwo z instalacji miejskiej.

Wybór kotła gazowego

Sercem ogrzewania gazowego jest z pewnością kocioł kondensacyjny. Aby skutecznie ogrzać cały dom instalacja gazowa musi posiadać kocioł o odpowiednich parametrach. Podstawowym kryterium wyboru jest oczywiście moc urządzenia. Musi ona odpowiadać rzeczywistemu zapotrzebowaniu na ciepło. Instalacja kotła o zbyt dużej mocy może doprowadzić do spadku sprawności urządzenia. To z kolei podnosi koszty eksploatacji. Zastosowanie kotła o zbyt dużej mocy prowadzi do skrócenia cykli pracy palnika. Ich wielokrotne włączanie obniża żywotność tego elementu.

Zalety instalacji gazowej

Korzyści płynących z montażu instalacji gazowej jest całkiem sporo. Podczas spalania gaz płynny nie emituje tzw. odpadów stałych, które później wymagałyby usunięcia. Pomieszczenie, w którym znajduje się piec kondensacyjny, możemy dodatkowo wykorzystać jako praktyczny schowek. Paliwo gazowe w trakcie spalania nie wydziela zanieczyszczeń więc nie musimy obawiać się, że przechowywane tam przedmioty ulegną zabrudzeniu. Gaz, który wykorzystujemy do ogrzewania, możemy również spożytkować do gotowania. Wbrew pozorom przejście na ogrzewanie gazem nie jest tak skomplikowaną operacją, jak mogłoby się wydawać. Firmy, które oferują kompleksowe rozwiązania w zakresie instalacji gazowych, zapewniają również doradztwo w zakresie projektu oraz wyboru optymalnych rozwiązań. Biorąc pod uwagę powyższe warto poważnie przemyśleć kwestię montażu instalacji gazowej w swoim domu.

Wybierając specjalistów, którzy mają podjąć się wykonania instalacji gazowych, warto zwrócić uwagę na firmę instalacyjną Czesława Babika. Firma ta powstała w 2007 roku i mieści się w Raciborzu, na terenie województwa śląskiego. Oferuje ona kompleksowe usługi instalacyjne, w tym montaż kotłów gazowych i pomp ciepła oraz modernizację kotłowni według standardów Unii Europejskiej. Co więcej, specjaliści zajmują się również doradztwem w zakresie montażu fotowoltaiki. W firmie Czesława Babika można uzyskać także pomoc przy uzyskaniu dotacji z ogólnopolskiego programu Czyste Powietrze.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz