Materiał Partnera

Ogrodzenia łupane i gładkie – czym się wyróżniają?

Ogrodzenia łupane i gładkie – czym się wyróżniają?

Dla wielu właścicieli posesji ogrodzenie jest jednym z najważniejszych jej elementów. Nie tylko chroni prywatność użytkowników danej działki, ale też dba o ich bezpieczeństwo. Nie należy zapominać o funkcji estetycznej ogrodzenia – powinno ono być wykonane starannie i w taki sposób, by odpowiadać wizualnie oczekiwaniom klienta. Z tego względu warto postawić na ogrodzenia łupane i gładkie. Czym dokładnie się charakteryzują?

Nowoczesne systemy ogrodzeniowe

Ogrodzenia gładkie to jedna z coraz chętniej wybieranych propozycji, którą wykorzystuje się na posesjach prywatnych, czy wokół budynków firm, urzędów, szpital i szkół. Nowoczesne systemy grodzeniowe idą bowiem ku modernistycznym, a wręcz awangardowym rozwiązaniom, które wyróżniają się elegancką prostotą i konstrukcjom niewymagającym wielu zdobień. Możliwość dopasowania ogrodzenia pod względem kolorystycznym w połączeniu z delikatną linią fug sprawia, że jest ono bardzo atrakcyjne wizualnie i sprawdza się wszędzie tam, gdzie kluczową rolę odgrywa estetyka. Ogrodzenia gładkie mogą być pełne, ale zastosowanie do ich produkcji pustaków modułowych daje możliwość modyfikowania ich kształtu.

Dzięki temu można zastosować wypełnienie z różnego rodzaju elementów ogrodzeniowych, co spowoduje stworzenie niezwykle eleganckiego, kompletnego systemu. Gładkie ogrodzenia charakteryzujące się równą powierzchnią i strukturą znaleźć można w ofercie firmy Green-Con, która dystrybuuje konstrukcje takich uznanych marek, jak: Semmelrock, Kamal i Polbruk. Przedsiębiorstwo zapewnia także systemy ogrodzeniowe w wariancie łupanym.

Ogrodzenia łupane

Nierzadko jednak inwestorzy decydują się na stworzenie ogrodzenia przypominającego kamień naturalny również swoją strukturą. Pustaki wykorzystywane do wykonania ogrodzeń łupanych są zatem produkowane w różnych kształtach i wymiarach, co zapewnia ich niepowtarzalny wygląd. Połączone ze sobą tworzą nietypową kompozycję, która może być doskonałą imitacją np. piaskowca. Takie ogrodzenie to efektowny sposób na zabezpieczenie posesji, jednak wymaga zastosowania wysokiej jakości materiałów.

Te znaleźć można w ofercie specjalistycznych firm zajmujących się produkcją ogrodzeń łupanych oraz gładkich. Dostarczone przez producenta bloczki są bardzo wygodne w montażu, a modułowy system pozwala tworzyć z nich ogrodzenia dopasowane do wymogów klienta. Warto też pamiętać, że takie rozwiązanie jest korzystne nie tylko ze względów estetycznych, ale i funkcjonalnych. Bloczki w ogrodzeniach łupanych i gładkich są bowiem bardzo wytrzymałe zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i np. trudne warunki atmosferyczne.

 

Opracowanie:
Kadzidło, Targowa 608/16
tel. 537 171 252
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz