Materiał Partnera

Ogrody zimowe, czyli natura w chłodne dni

Ogrody zimowe, czyli natura w chłodne dni

Przydomowy teren zielony to marzenie niemal każdego. Własny ogród, w którym można pielęgnować rośliny, jest dla wielu doskonałym sposobem na relaks i odprężenie się po ciężkim tygodniu. To również świetne miejsce do beztroskiego wypoczynku w akompaniamencie ciepłych promieni słonecznych. Czy tego typu wygody możliwe są również w chłodniejsze dni? Czym dokładnie są ogrody zimowe i jak wyglądają?

Piękno o każdej porze roku

Ogród zimowy jest specjalnie zaprojektowanym i skonstruowanym zgodnie z potrzebami klienta pomieszczeniem, które pozwala na zrelaksowanie się w okolicznościach przyrody nawet przy niskich temperaturach panujących na zewnątrz. To mały, oszklony budynek, który zapewnia ciszę i spokój w towarzystwie roślin, jednocześnie utrzymując w środku przyjemną temperaturę. Tego typu konstrukcja pozwala na cieszenie się niewątpliwymi zaletami normalnego ogrodu, a zastosowanie bardzo dużych okien i przeszklonego dachu sprawi, że będziemy mogli zrelaksować się otoczeni z każdej strony przez drzewa czy krzewy. Niezwykle istotny jest profil, na bazie którego wykonuje się konstrukcję. Ważne, by był on stabilny i odporny na rozmaite warunki atmosferyczne, dlatego najlepsi producenci, tacy jak chociażby firma Prodimex z Łodzi rekomendują produkty wykonane z aluminium. Są one przede wszystkim wytrzymałe, ale cechuje je też elegancki, stylowy wygląd. Profile aluminiowe mogą posiadać specjalną przekładkę termiczną, która będzie miała duży wpływ na utrzymanie ciepła w pomieszczeniu, produkuje się również wersje bez izolacji termicznej. Możliwość ich dowolnej konfiguracji kolorystycznej sprawia, że jest to produkt, który można spersonalizować zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Istotna rola drzwi

Okazuje się, że przeszklone pomieszczenie niekoniecznie musi składać się z samych okien. Bardzo dobrym i coraz popularniejszym pomysłem jest wykorzystywanie drzwi jako elementu ogrodu zimowego. Dzięki uzyskaniu tego typu szerokich przejść możemy bezproblemowo przemieszczać się między domem, ogrodem zimowym i ogrodem letnim. Mogą to być tradycyjne drzwi przesuwne, które otwiera się w łatwy sposób. Nieco bardziej innowacyjnym rozwiązaniem zdają się drzwi harmonijkowe. Nazywa się je tak ze względu na charakterystyczne otwieranie i zamykanie – mogą one łamać się  do środka lub na zewnątrz , dzięki czemu po otwarciu zajmują bardzo mało przestrzeni a jednocześnie uzyskujemy największe światła przejścia (nawet do 14 m). To niewątpliwy atut zwłaszcza w przypadku niewielkich ogrodów zimowych, dlatego warto przemyśleć takie rozwiązanie i zaimplementować je w tego typu pomieszczeniu. Okazuje się zatem, że odpoczynkiem w towarzystwie natury można cieszyć się o każdej porze roku. Skonstruowanie ogrodu zimowego należy jednak zlecić specjalistom, którzy posiadają doświadczenie oraz odpowiednią wiedzę. Tylko w ten sposób mamy gwarancję, że konstrukcja zostanie wykonana z należytą starannością i w oparciu o najlepsze materiały.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz