Materiał Partnera

Oferta renomowanego skupu palet

Oferta renomowanego skupu palet

Palety to nieodłączny element w wielu branżach, jednak głównie wykorzystuje się je do transportowania ładunków o określonej masie. Ich bezpieczne i wygodne przewożenie, a  także rozładunek i załadunek właśnie za pomocą specjalistycznych palet, możliwy jest dzięki zastosowaniu wytrzymałych modeli o określonych wymiarach. Jakie konkretnie palety znajdują się w ofercie renomowanych skupów?

Skup i sprzedaż

W dobrych skupach można przede wszystkim zbyć zbędne już palety. Specjalistyczne zakłady przyjmują drewniane wyroby tego typu w każdym stanie – zarówno te, które bez większych przeszkód nadają się do ponownego użytkowania, jak i zniszczone czy uszkodzone mechanicznie. Skup palet zajmuje się także ich sprzedażą – w ofercie znajduje się wiele modeli o wymiarach przystosowanych do konkretnej eksploatacji. W takich punktach nabyć można palety nowe i używane o wymiarach standardowych, czyli m.in. 1200 × 800, 1200 × 1000, 600 × 800 czy 600 × 400. Szeroki asortyment pozwala dostosować wybrane palety do konkretnych towarów, co ułatwi ich transportowanie i profesjonalnie zabezpieczy ładunek w podróży. Maj Korporacja sp. z o.o. to renomowany skup palet, który zajmuje się ich sprzedażą, ale też wykonywaniem na zamówienie klienta. Specjalnie przygotowane palety realizowane są w wymiarach podanych przez zamawiającego, dzięki czemu idealnie dopasowują się np. do nietypowego towaru, który musi zostać przetransportowany z określonego punktu do miejsca docelowego. Co jeszcze znajduje się w ofercie dobrego skupu palet?

Profesjonalne usługi

W renomowanych skupach palet można więc nie tylko kupić je w różnych rozmiarach, ale też sprzedać specjalistom. Zajmują się oni również kompleksową naprawą palet i europalet. Ze względu na intensywną eksploatację i niekiedy spore obciążenia, palety nierzadko ulegają rozmaitym zniszczeniom. Proces transportowania ładunku na palecie także przyczynia się do powstawania uszkodzeń mechanicznych, które jednak z powodzeniem mogą być wyeliminowane dzięki profesjonalnej naprawie. Reperację palet należy jednak zlecić wyłącznie fachowcom – w innym przypadku drewniany wyrób będzie niebezpieczny, co może przyczynić się do powstania strat podczas przewozu ładunków. Dobre skupy palet zajmują się też recyklingiem odpadów drzewnych. Fachowa, wykwalifikowana obsługa pozwala zatem dopasować rozmiar palet do planowanej eksploatacji, a dzięki doświadczeniu i odpowiedniemu parkowi maszynowemu, skup jest w stanie wykonać paletę na zamówienie lub zająć się naprawą uszkodzonej. Warto więc korzystać z usług tego typu punktów w przypadku korzystania z palet drewnianych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz