Artykuł sponsorowany

Odzysk surowców z demontażu konstrukcji stalowych - oferta firmy Alscrap

Odzysk surowców z demontażu konstrukcji stalowych - oferta firmy Alscrap

Bardzo istotną częścią działalności najlepszych przedsiębiorstw skupujących złom jest demontaż obiektów architektonicznych. Zwłaszcza lekkich oraz ciężkich konstrukcji stalowych. Pozwala to bowiem na pozyskanie wysokiego jakościowo złomu stalowego, który może zostać wykorzystany między innymi do produkcji prefabrykatów dla budownictwa czy przemysłu. Co jeszcze warto wiedzieć o odzysku surowców z firmami takimi jak Alscrap?

Konstrukcje stalowe a surowce wtórne

Konstrukcje stalowe wykorzystuje się dzisiaj między innymi do wznoszenia hal magazynowych, a także ośrodków przemysłowych. Ich olbrzymią zaletą jest możliwość wykorzystania gotowych prefabrykatów, które łączy się za pomocą innowacyjnego spawania i specjalnych połączeń śrubowych. Nie każdy wie, że produkcja wyrobów stalowych bardzo często opiera się na wykorzystaniu surowców wtórnych, które przechodzą przez cały proces recyklingowy. Od demontażu danego obiektu ze stali, poprzez rozbiórkę częściową elementów, po skup materiału przez zakład przerobu złomu i jego sprzedaż firmom recyklingowym. W ten sposób na rynek budowlany związany między innymi ze sprzedażą prefabrykatów stalowych trafiają setki tysięcy ton stali rocznie.

Wysoki poziom recyklingu z demontażu

Według analiz recyklingowych standardowy demontaż konstrukcji stalowych pozwala na odzysk nawet 80% materiału, który wyróżnia się wysokimi parametrami technicznymi. W kolejnych procesach produkcyjnych nie traci on swoich właściwości, a zapewnia znaczne oszczędności, również te związane ze zużyciem energii. Jak wskazuje pracownik firmy Alscrap:

Szacunkowo przetwórstwo wtórne stali generuje około 86% mniejszą emisję szkodliwych substancji niż przy obróbce pierwotnej, przy czym zachowana jest oszczędność wody i energii cieplnej. To między innymi dzięki proekologiczności wykorzystania stali, nowoczesne budownictwo coraz częściej stosuje konstrukcje z tego materiału, wypierając tradycyjne obiekty z żelbetonu.

Wpływa to również na rozwój branży recyklingowej, która wykształciła na rynku szeroko wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, takie jak Alscrap.

Rodzaje złomu

Za złom uznaje się dzisiaj zarówno metale żelazne, jak i nieżelazne, wyróżniając złom: stalowy, żeliwny i metali kolorowych. Olbrzymi rynek zbytu stanowi stal, która szczególnie wykorzystywana jest w budownictwie. Nie można jednak zapomnieć o tym, że przy demontażu obiektów architektonicznych uzyskuje się też dużą liczbę wyrobów instalacyjnych, które wykonywane są z metali kolorowych. Opłacalność wykorzystania złomu recyklingowego z rozbiórek jest zatem niesamowicie wysoka. Zważywszy na to, iż obróbka tychże surowców wtórnych nie wiąże się z wytwarzaniem odpadów niebezpiecznych dla środowiska.

Nie tylko demontaż

Firma Alscrap z Wrześni w województwie wielkopolskim, działa od 1995 roku. Jej właścicielem jest Michał Klonowski. Jak już wspominaliśmy, jego przedsiębiorstwo zajmuje się demontażem konstrukcji stalowych i odzyskiem z nich surowców. Ta usługa obejmuje rozbiórkę:

  • różnych maszyn,

  • ciągów instalacyjnych,

  • zbiorników,

  • kotłowni i baraków,

  • hal i wiat.

Poza tym ta doświadczona firma skupuje metale kolorowe i stal. Trudni się także recyklingiem puszek i recyklingiem linek aluminiowych ze stalą AFL.

Opracowanie:
Września, Malinowa 3
tel. 501 469 841
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz