Materiał Partnera

Odzież robocza dla ekipy budowlanej

Odzież robocza dla ekipy budowlanej

W przypadku ekipy budowlanej odzież robocza stanowi bardzo ważny element wyposażenia pracownika. Powinna być ona przede wszystkim dostosowana do specyfiki pracy, jaka wykonują określone osoby. W dzisiejszym artykule zajmiemy się omówieniem odzieży roboczej do zastosowania w budownictwie. Opiszemy również poszczególne elementy stroju roboczego wraz z ich krótką charakterystyką.

Odzież na każdą pogodę

Praca na budowie wiąże się z ciągłym narażeniem na zmienne warunki atmosferyczne. Dlatego też, oprócz bezpieczeństwa, strój roboczy powinien zapewniać komfort i wygodę podczas wykonywania codziennych obowiązków. Oczywiście bardzo trudno wyposażyć pracownika w elementy ubioru, które równie dobrze sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą. Dlatego należy zadbać, aby odzież zimowa posiadała odpowiednie ocieplenie, które zapewni optymalną temperaturę, a jednocześnie nie będzie krępować ruchów. Podobnie w przypadku butów model zimowy powinien być wyposażony w dodatkowe ocieplenie. Dobrze, aby obuwie było także nieprzemakalne.

Elementy stroju roboczego

Warto mieć świadomość, że wyposażenie pracownika w kompletny strój roboczy, spełniający normy bezpieczeństwa, wystawia świadectwo samemu pracodawcy. Świadczy o jego profesjonalizmie i trosce o zatrudnione osoby. Ma to na pewno wpływ na ogólny wizerunek firmy. Ekipa budowlana wyposażona w dobrej jakości odzież roboczą stanowi swego rodzaju wizytówkę firmy, Może być także doskonałą formą promocji dzięki umieszczeniu na poszczególnych elementach stroju logo firmy.

W skład kompletnego stroju roboczego pracownika budowy wchodzą:

  • kask ochronny,

  • rękawice robocze,

  • półbuty robocze,

  • koszulka robocza,

  • bluza robocza,

  • spodnie robocze do pasa,

  • spodnie „ogrodniczki”.

Podstawowym elementem ochrony pracownika jest bez wątpienia kask lub hełm. Bardzo często elementy te są wykonane z mocnego i wytrzymałego na uderzenia tworzywa HDPE. Mają chronić głowę przed spadającymi z wysokości elementami, które mogłyby spowodować uszczerbek na zdrowiu.

W sklepach oferujących odzież roboczą dostępne są różne rodzaje rękawic. Dużą popularnością cieszą się rękawice powlekane poliuretanem. Są one dosyć uniwersalne, bezpieczne i trwałe, jak również zapewniają pewny chwyt. A to w przypadku prac budowlanych duża zaleta.

Obuwie robocze powinno być przede wszystkim wygodne i miękkie. Najlepiej jeśli jest wykonane ze skóry naturalnej, która zapewnia idealną cyrkulację powietrza. Mocna, poliuretanowa podeszwa zapewnia trwałość obuwia, a jednocześnie chroni stopę przed ostrymi elementami oraz działaniem wysokiej temperatury.

Koszulka jest podstawowym elementem stroju roboczego w okresie letnim. Powinna być wykonana z bawełny, która zapewnia jej przewiewność i odpowiednią cyrkulację powietrza. Dobre dopasowanie oraz wysoka jakość materiału zapewniają swobodę ruchów oraz komfort podczas pracy. Warto podkreślić, że koszulki robocze to idealne miejsce na umieszczenie reklamy firmy.

Na nieco chłodniejsze dni lepszym wyborem będzie bluza robocza. Zazwyczaj jest ona wykonywana z bawełny i poliestru. Cechą charakterystyczną są dodatkowe wzmocnienia w okolicy ramion. Wiele modeli bluz roboczych posiada również kieszenie boczne oraz przednie, umieszczone na wysokości klatki piersiowej.

Jeśli chodzi o spodnie robocze to możemy wyróżnić tradycyjne spodnie do pasa oraz ogrodniczki. Spodnie robocze do pasa powinny posiadać wzmocnienia na wysokości kolan. Ważnym elementem dodatkowym są kieszenie boczne oraz schowki na nogawkach. W przypadku ogrodniczek ważnym elementem są szelki z możliwością regulacji. Standardem jest także duża kieszeń środkowa na wysokości klatki piersiowej. Zazwyczaj spodnie wykonywane są z oddychającej i przewiewnej bawełny.

Szukając odzieży roboczej dla ekipy budowlanej warto przejrzeć ofertę PW Krystian z Wrocławia. Firma posiada szeroki asortyment strojów roboczych, które obok bezpieczeństwa zapewniają również komfort i wygodę w trakcie pracy. A to z kolei w prosty sposób przekłada się na zadowolenie oraz efektywność pracowników.

Opracowanie:
Wrocław, Bierutowska 17
tel. 71 361 12 72
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz