Materiał Partnera

Odzież oraz akcesoria rowerowe- warto w nie inwestować?

Odzież oraz akcesoria rowerowe- warto w nie inwestować?

Jazda rowerem jest chyba najpopularniejszym sportem. Nic dziwnego, jeździć na rowerze może każdy, zarówno dziecko, jak i senior. Jest to aktywność, która nie wymaga większego wysiłku, a do tego pozytywnie wpływa na pracę organizmu, dotleniając go. W jakie akcesoria rowerowe oraz odzież zainwestować?  Co warto mieć jeżdżąc na rowerze? O tym przeczytasz w tym artykule.

Wiele osób uważa, że specjalna odzież rowerowa oraz akcesoria nie są potrzebne. Jest to błędne myślenie. O ile ktoś jeździ na rowerze rzadko (np.raz w tygodniu) nie musi wyposażać się w najwyższej jakości odzież. Jednak założenie sukienki na rower nie jest dobrym rozwiązaniem ze względów bezpieczeństwa. Materiał sukienki łatwo może zahaczyć o pedał i wypadek gwarantowany. Zatem jaką odzież rowerową warto zakupić?

Koszulka i spodenki rowerowe

Mogłoby się wydawać, że na rower wystarczy zwykły bawełniany T-shirt i szorty. Nic bardziej mylnego. Podczas jazdy rowerem najlepiej sprawdzi się dopasowana koszulka, która wykonana jest z nieprzepuszczalnego materiału  (z przodu) oraz drobnej siateczki z tyłu. Jest to ważne, aby chronić klatkę piersiową przed wiatrem, siatka z tyłu ma zapobiegać poceniu się. Warto zwrócić również uwagę, aby spodenki posiadały w kroku specjalną wkładkę, która amortyzuje wszelkie wzniesienia.

Okulary rowerowe i kask

Okulary na rower? Oczywiście, że tak! Szczególnie w przypadku kolarzy. Oczy są bardzo wrażliwą częścią ciała. Stąd też ich ochrona podczas jazdy jest bardzo ważna. Szybka jazda rowerem może spowodować, że różne zanieczyszczenia, czy też kamyczki mogłyby uszkodzić oko. Również promieniowanie UV nie jest dobre dla oczu. Należy zadbać o ich prawidłową ochronę i zakupić odpowiednie okulary z filtrem UV.Nie od dziś wiadomo, że kask to podstawa ochrony głowy. Jeżdżąc na rowerze zdarzają się upadki, w takich sytuacjach kask ochroni głowę przed uszkodzeniem. Warto zainwestować w wysokiej jakości kask, który będzie dopasowany, a jednocześnie nie będzie uciskał.

Rękawice rowerowe

Zbyt długa jazda i trzymanie kierownicy roweru bez rękawic ochronnych może spowodować, że nabawisz się odcisków. Nie jest to coś przyjemnego. Warto zakupić rękawice, które im zapobiegną. Najlepsze będą takie bez palców.

Fotelik rowerowy

W fotelik rowerowy warto zainwestować, jeśli posiadasz małe dziecko. Jest to bardzo dobra forma rozrywki zarówno dla mamy, jak i dla dziecka. Należy wybrać fotelik dopasowany wagowo do dziecka, z solidnym zapięciem. Są dwa rodzaje fotelików:

  • fotelik montowany z tyłu nad kołem
  • fotelik montowany z przodu

Wybór zależy już od indywidualnych preferencji. Jednak mniejsze dziecko lepiej przewozić z przodu.

Kosz na zakupy

Nie jest to rzecz niezbędna, jednak na pewno przydatna. Wiele osób nie posiada prawa jazdy. Stąd też często wybierając się na zakupy wybiera rower. Kosz w takim wypadku jest niezbędny, gdyż będzie idealnym miejscem, w którym możesz schować zakupy. A jadąc na przejażdżkę rowerową zapakujesz do niego niezbędne rzeczy.

Opracowanie:
Blizne Łaszczyńskiego, Fortowa 1
tel. 22 670 22 53
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz