Materiał Partnera

Odwiedź warsztat samochodowy – przygotuj auto na wiosnę

Odwiedź warsztat samochodowy – przygotuj auto na wiosnę

Po długiej i mroźnej zimie nasz samochód zasłużył na porządny przegląd. Trzeba sprawdzić, czy niskie temperatury i sól sypana na drogi mu nie zaszkodziły. W tym celu najlepiej odwiedzić mechanika samochodowego.

Zimowe usterki

Niskie temperatury i trudne warunki jazdy zimą mogą być powodem wielu poważnych usterek pojazdu. Często psuje się elektronika – zwłaszcza w samochodach, które nie są używane codziennie. Zimą mogą pojawiać się też problemy z akumulatorem – na wiosnę warto sprawdzić, czy była to kwestia mrozów, powodujących szybsze rozładowywanie się urządzenia, czy coś poważniejszego. Ofiarą zimowej soli i błota pośniegowego może paść rozrusznik, zwłaszcza w tych modelach samochodów, w których jest on raczej odsłonięty. Sygnałem, że z rozrusznikiem coś jest nie tak, jest długi trzask po uruchomieniu silnika. Zimą często przestaje działać też alternator – element odpowiadający za ładowanie akumulatora w trakcie jazdy. Jednym z objawów jego zużycia jest bardzo głośna praca – efekt zużytych łożysk. Niskie temperatury mogą być też powodem uszkodzenia zawieszenia – sprawę pogarsza fakt, że niemal przez cały czas jest ono zanurzone w soli, błocie i lodowatej wodzie. Zimą znacznie trudniej jest omijać dziury na drogach, a to także szkodzi zawieszeniu. Okres zimowy nie jest łaskawy również dla felg i opon. Że coś jest nie tak poznamy po wyczuwalnych na kierownicy drganiach kół podczas jazdy po równej nawierzchni.

Gotowy do dalszej drogi

Wymienione wyżej usterki to tylko część problemów, które mogą wystąpić w samochodzie z powodu warunków atmosferycznych i drogowych panujących zimą. Jeśli będziemy czujni i szybko zauważymy niepokojące objawy, szybko uda się im zaradzić. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie wykryć awarie. Dlatego nawet gdy mamy wrażenie, że nasze auto działa poprawnie po zimie, warto odwiedzić mechanika.

Z miłości do samochodów

Najlepiej pracują osoby, które kochają swój fach. Ta zasada dotyczy każdej branży. Jeśli chcemy, żeby nasz samochód został naprawiony szybko i sprawnie, powinniśmy poszukać warsztatu, w którym pracują mechanicy z pasją. Wtedy będziemy mieć pewność, że nasz samochód zostanie odpowiednio potraktowany. Miejscem, w którym pracują tylko prawdziwi miłośnicy motoryzacji, jest PJ Auto. Warsztat samochodowy. Na kompleksowe usługi z zakresu mechaniki samochodowej, składają się przeglądy okresowe, wymiana oleju, klocków hamulcowych i amortyzatorów, diagnostyka silnika, wulkanizacja, wymiana opon i wszelkie inne niezbędne prace związane z naprawą samochodów. Pracownicy warsztatu specjalizują się także w wymianie turbosprężarek. Są w stanie pomóc również wtedy, kiedy awaria zaskoczy nas w trasie.

Opracowanie:
Szczecin, Bieszczadzka 15
tel. 504 070 430
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz