Materiał Partnera

Odszkodowanie z OC sprawcy

Odszkodowanie z OC sprawcy

Kolizja na drodze to zawsze niełatwa sytuacja, której towarzyszy dużo emocji. Nierzadko zdarzenia drogowe kończą się również wizytą w szpitalu, poważnymi uszkodzeniami pojazdów i innymi kosztami, jakie należy ponieść w związku z wypadkiem. Jeśli wina nie leży po naszej stronie, szkoda zostanie pokryta z OC sprawcy. Możliwe jest także otrzymanie z polisy osoby odpowiedzialnej za wypadek odszkodowania.

Nie tylko pokrycie kosztów naprawy

W przypadku zdarzeń drogowych, które wydarzyły się wskutek nieprawidłowego działania innej osoby, koszty naprawienia szkód pokrywane są z jej polisy OC. Niewielu poszkodowanych zdaje sobie jednak sprawę z możliwości uzyskania dodatkowego odszkodowania. Środki finansowe pozyskane w ten sposób pomagają m.in. w szybszej rekonwalescencji i mogą okazać się niezwykle potrzebne. Wypadek z winy drugiego kierowcy to zatem nie tylko pokrycie kosztów leczenia czy naprawy pojazdu, ale też możliwość uzyskania wysokiego odszkodowania.

Wiąże się to jednak z niełatwym postępowaniem, którego przeprowadzenie warto konsultować z radcą prawnym. Specjalista będzie w stanie zaoferować swoją pomoc w takiej sytuacji i zwrócić uwagę na najważniejsze kwestie, spośród których należy wziąć pod uwagę m.in. zgromadzenie kompletnej dokumentacji medycznej. Sprawami o odszkodowanie z OC sprawcy zajmuje się Kancelaria Radcy Prawnego Dariusz Samoszuk. Wsparcie w tym zakresie obejmuje także przygotowanie wszelkich wniosków, jakie w takich sprawach są konieczne do sporządzenia, a także w razie konieczności sporządzenie powództwa, a więc wytoczenie postępowania sądowego przeciwko ubezpieczycielowi.

Zaniżone odszkodowanie

Przygotowanie całego materiału dowodowego i złożenie wymaganych pism do odpowiedniego podmiotu to istotne etapy uzyskiwania odszkodowania z OC sprawcy, jednak nie są jedynymi czynnościami koniecznymi do wykonania.Po wysłaniu wniosków i dokładnym przedstawieniu sprawy nierzadko proponowane przez zakład ubezpieczeń warunki wypłaty odszkodowania i jego wysokość są niekorzystne dla poszkodowanego. Także i w takiej sytuacji pomoże doświadczony radca prawny, stanowiąc wsparcie w wieloetapowym postępowaniu, włączając w to również reprezentację przed sądami wszystkich instancji.

Sytuacje, w których ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania są nagminne. Należy jednak pamiętać o swoich prawach i dokładnie zbadać sytuację pod względem prawnym. Może się bowiem okazać, że zakład ubezpieczeń zobowiązany jest nie tylko do pokrycia kosztów naprawy pojazdu czy leczenia, ale też wypłaty sporej kwoty odszkodowania. Ze względu na trudność takich spraw, ich złożoność i nierzadko długi czas trwania, warto zapewnić sobie profesjonalną pomoc pełnomocnika w postaci radcy prawnego ze sprawdzonej kancelarii i uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy.

Opracowanie:
Białystok, Miłosza 33 lok. 1
tel. 791 919 097
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz