Materiał Partnera

Odświeżenie mieszkania – jakie czynności musimy wykonać i ile zapłacimy za malowanie?

Odświeżenie mieszkania – jakie czynności musimy wykonać i ile zapłacimy za malowanie?

Planując remont mieszkania, powinniśmy wypisać sobie wszystkie prace, których będziemy się podejmować i dokładnie je rozplanować. Czynności wymagające użycia mokrych materiałów najlepiej jest wykonywać w okresie wiosennym lub letnim, gdyż zdecydowanie skróci to czas schnięcia, a tym samym długość trwania całego remontu. Co dokładnie należy odnowić, podczas remontu mieszkania?

Wymiana lub naprawa podłogi

Jeśli w swoich pracach remontowych uwzględniamy wymianę podłogi, to właśnie od niej powinniśmy zacząć cały proces. Zwłaszcza kiedy zmieniamy płytki, gdyż wymagają one całkowitego skucia, co wiąże się z kurzeniem oraz koniecznością wywiezienia gruzu. Sprawa wygląda o wiele łatwiej, jeżeli planujemy wymienić panele. Obecnie na rynku istnieje cała masa paneli podłogowych, montowanych bez użycia kleju lub gwoździ. Pozwala to na szybką i sprawną wymianę całej podłogi już w kilka godzin. Jeżeli nasz problem stanowi stary parkiet, nie trzeba go zdzierać, a wystarczy przeprowadzić cyklinowanie. Dobrze wykonane cyklinowanie parkietu sprawi, że będzie on wyglądał jak nowy, dopiero co położony.

Odświeżenie ścian

Malowanie ścian to jedna z najpopularniejszych czynności, które wykonuje się podczas remontowania mieszkania. I choć producenci gwarantują wieloletnią trwałość farby, zwłaszcza osoby posiadające w domu małe dzieci i zwierzęta wiedzą, że malowanie często jest potrzebne nawet raz do roku. Podczas zmiany koloru trzeba uwzględnić, że nie zawsze nowy kolor będzie w stanie od razu pokryć obecny, szczególnie wtedy, kiedy zmieniamy z ciemnego na jasny.

Wieszaki, zdjęcia i inne drobiazgi

Przybijanie gwoździków do ścian i wiercenie otworów, zawsze niesie za sobą ryzyko powstawania mniejszych lub większych odprysków, dlatego powinno się to robić właśnie przy okazji remontu. Jeśli podczas prac remontowych nie jesteśmy pewni, gdzie dokładnie umieścimy różnego rodzaju wieszaki lub haczyki na zdjęcia, warto odlać odrobinę użytych podczas remontu farb do małych słoiczków. W razie późniejszych uszkodzeń czy plam (np. po zabiciu komara) będzie można na bieżąco nanosić poprawki.

Kwestia techniczna i cena usług

Wszystkie powyższe czynności jest w stanie wykonać każda doświadczona ekipa budowlana, która zajmuje się remontami domów oraz mieszkań. Przykładem może być Kanikowski – Remonty, firma świadczy swoje usługi nie tylko na terenie Poznania, a także w jego okolicy. Dojazd do dalszych miejscowości jest ustalany indywidualnie. Poszukując dobrej i zaufanej ekipy remontowej, warto zawsze sprawdzić opinie lub obejrzeć efekty wykonanych prac na serwisach internetowych. Ceny usług remontowo-budowlanych zależą ściśle od ich rodzaju oraz wybranych przez klienta materiałów, dlatego najlepiej jest od samego początku uzgodnić wszystko z pracownikiem wynajmowanej do tego celu firmy. Samo malowanie ścian to zwykle zaledwie kilka złotych za metr kwadratowy.

Opracowanie:
Poznań, os. Jana III Sobieskiego 20 lok. 10
tel. 508 868 933
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz