Materiał Partnera

Odpoczynek na niezwykłym wybrzeżu klifowym w Jastrzębiej Górze

Odpoczynek na niezwykłym wybrzeżu klifowym w Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra to unikalne miejsce w Polsce, nieodkryte jeszcze przez tysiące podróżnych, co powoduje, że jej plaże nie są zatłoczone i można na nich odpocząć w spokoju, ciesząc się piękną naturą wokół. Warto wiedzieć, że nie tylko można podziwiać tam niezwykłe i pełne jodu Morze Bałtyckie, ale również wybrzeże klifowe, które otula plaże, tworząc jedyny w swoim rodzaju intymny oraz magiczny klimat, którego nie sposób odtworzyć w Jastarni, w Łebie, czy też w Kołobrzegu!

Jastrzębia Góra – magia natury

Do jastrzębskich hoteli, domków letniskowych i najbardziej popularnych pensjonatów, przybywają rodziny z dziećmi, emeryci, pary zakochanych, a także samotni podróżnicy oraz grupki znajomych. Miejscowość i jej okolice, zapewniają nie tylko bowiem możliwość spędzenia wyjątkowego czasu nad wodą, ale także na unikalnych w całej Polsce klifach. Plaże położone są u ich stóp, co sprawia wrażenia terenu silnie górzystego. Przykładem miejsc, które zapierają dech w piersiach, jest Lisi Jar, którym jest wąski wąwóz porośnięty starym bukowym lasem. Jest on częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, który ciągnie się aż po Mierzeję Helską. To między innymi dlatego Jastrzębia Góra jest nie tylko świetnym miejscem wypoczynku, ale także idealną bazą wypadową do zwiedzania kolejnych miast. Z łatwością można bowiem dojechać na sam tzw. cypel samochodem, czy też rowerem!

Atrakcje Jastrzębiej Góry

Dlaczego Jastrzębia Góra to uniwersalne miejsce wypoczynku – zarówno leniwego, jak i aktywnego – dla różnych grup odwiedzających? Przede wszystkim dzięki szeregu atrakcji, którymi nie jest tylko Morze Bałtyckie. W Jastrzębiej Górze i w okolicach, należy odwiedzić: Wystawę Prehistorycznych Bestii, Pałac w Krokowej, Dom Whisky, wspomniany Park Krajobrazowy i Jastrzębski Klif, a także rozrywkową Promenadę Światowida, Latarnię Morską w Rozewiu, oraz Gwiazdę Północy, stanowiącą najbardziej wysunięty na północ obszar w Polsce! W Jastrzębiej Górze znajdziemy również Dom do Góry Nogami, szlaki konne i piesze, a nawet takie atrakcje, jak loty awionetkami. Ciekawym zjawiskiem są również białe noce żeglarskie, kiedy to słońce nie chowa się w 100% za horyzontem…

W poszukiwaniu odpowiedniego miejsca noclegowego

Szukając miejsca noclegowego w Jastrzębiej Górze, najlepiej stawiać na przytulne, spokojne i bardzo komfortowe pensjonaty, o podwyższonym standardzie, a przy tym niskiej cenie. Są to idealne miejsca zarówno dla pojedynczych wczasowiczów, jak i rodzin z dziećmi. Przykładem może być Pensjonat Kojak, który gwarantuje w pełni wyposażone pokoje 1, 2, 3 i 4-osobowe (apartamenty), przepyszne wyżywienie, które podbije podniebienie każdej osoby, a także wiele dodatkowych udogodnień. Mowa między innymi o przygotowanym dla gości przepięknym ogrodzie ekologicznym z oczkiem wodnym, o wypożyczalni sprzętów rekreacyjnych, czy też o siłowni i mini barze! Warto przy tym wiedzieć, że Pensjonat Kojak dzięki swoim wysokim standardom, uzyskał certyfikat uprawniający do organizowania turnusów rehabilitacyjnych dla osób z cukrzycą, z dysfunkcją słuchu, ze schorzeniami układu oddechowego oraz turnusy ogólno-usprawniające! Jest to jedno z niewielu takich miejsc w regionie. 

Opracowanie:
Jastrzębia Góra, Topolowa 13
tel. 58 674 97 29
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz