Materiał Partnera

Odnawianie elewacji - o co w tym chodzi?

Odnawianie elewacji - o co w tym chodzi?

Elewacja każdej nieruchomości z czasem wymaga remontu, lub przynajmniej wizualnego odświeżenia. Warto wiedzieć, na czym polega odnawianie elewacji, kiedy można użyć farb a kiedy nie powinniśmy tego robić, oraz jak naprawić uszkodzony tynk. Jak zabrać się za odnawianie elewacji i co możemy zrobić samodzielnie, a czego nie powinniśmy ruszać nie posiadając fachowej wiedzy? Skorzystaj z rad firmy Berg. Michalski Paweł.

Ocena sytuacji

Specjaliści z firmy Berg zwracają szczególną uwagę na konieczność sprawdzenia stanu podłoża, które ma być poddawane odnowieniu, ponieważ widząc odpadający tynk, trzeba od samego początku zacząć od jego naprawy. Jednak wiadomo, że prawidłowe ocenienie powodu powstawania rys czy też pęknięć na ścianie nieruchomości nie jest proste, jeżeli nie posiadamy fachowej wiedzy - Berg ją posiada. Profesjonalista będzie potrafił bez trudu określić przyczynę problemu, a następnie go wyeliminować, być może nawet w kilkanaście minut. Trzeba mieć na uwadzę to, że starsze domy w Polsce mogą mieć problemy z elewacją, oraz z materiałem, z którego zostały wykonane. Kiedyś najczęściej korzystano z tynków cementowo-wapiennych, jednak dziś, w nowszych domach jest to bardzo rzadko spotykane. Trzeba jednak na to uważać, ponieważ do naprawy elewacji trzeba użyć tego samego materiału, który już się na niej znajduje.

Uszkodzenia elewacji

Wśród najczęściej spotykanych uszkodzeń można spotkać rysy tynkarskie, które powstają na skutek bardzo szybko wykonywanych prac, lub niedokładnie dobranych składników. Mogą one powstać też ze względu na prace wykonywane w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, takich jak wiatr czy upał. Można to naprawić w prosty sposób, poprzez nałożenie na uszkodzenia farby o podwyższonej sprężystości. Możemy spotkać też popularne pęknięcia, które również mogą być wywoływane niewłaściwie dobranym składem zaprawy tynkarskiej, lub dostania się do niej niechcianych zabrudzeń. Ich naprawa nie jest trudna, jednak trzeba ją wykonać odpowiednio. Trzeba poszerzyć pęknięcia, a następnie je oczyścić. Po tym muszą one zostać wypełnione zaprawą, na którą z kolei będzie można położyć kolejną warstwę tynku, tego samego co w pozostałych miejscach.

Nie jest to żadna nowość, że tego typu prace nie należą do łatwych. W związku z tym, jeżeli masz możliwość, zleć to profesjonalistom z firmy Berg. Michalski Paweł, którzy zajmą się wszystkim jak należy, pozostawiając Twój dom w lepszym stanie niż kiedykolwiek.

Opracowanie:
Wrocław, Żeromskiego 37 lok. 3
tel. 602 739 654
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz