Materiał Partnera

Odkryj swoje miejsce nad polskim morzem

Odkryj swoje miejsce nad polskim morzem

Mimo coraz większej dostępności zagranicznych wycieczek i dużej aktywności pracowników biur podróży, którzy zrobią wszystko, byśmy wakacje spędzili w jakimś odległym kraju, większość z nas nie wyobraża sobie lata bez wizyty nad polskim morzem. Klimat nadbałtyckich miejscowości jest niepowtarzalny i to właśnie dlatego tak chętnie wybieramy się nad nasze morze. Żeby jednak każdy taki wypad był udany, musimy znaleźć na wybrzeżu swój własny zakątek, w którym będziemy czuć się dobrze.

Szum morskich fal

Chociaż nadmorskie miejscowości najchętniej są odwiedzane przez turystów w czasie letnich wakacji, to polskie morze zachwyca swoim pięknem także o każdej innej porze roku. Dlatego warto odwiedzać je jak najczęściej. Jeśli szukamy ciszy, spokoju i miejsca na piękne, długie spacery, lepiej unikajmy wielkich nadmorskich kurortów. Wszystko, czego potrzebujemy, znajdziemy w mniejszych nadmorskich miejscowościach – tam jesienią czekają na nas puste plaże, piękne widoki i zachwycająca natura. Fantastycznym miejscem na dłuższy urlop lub choćby kilkudniowy wypad jest Grzybowo. To wieś wypoczynkowa, leżąca na Pomorzu Zachodnim, niedaleko Kołobrzegu. Chociaż to naprawdę maleńka miejscowość, to jest wiele powodów, żeby ją odwiedzić.

Dlaczego warto wybrać się do Grzybowa?

Maleńkie nadmorskie miejscowości mają swój specyficzny klimat – tutaj czas płynie wolniej. Dlatego jeśli mamy dość miejskiego zgiełku i chcemy wreszcie odetchnąć czystym, świeżym powietrzem, koniecznie wybierzmy na wakacje właśnie taką małą miejscowość. Tu nie ma całonocnych imprez, wszędobylskich samochodów i miejskiego pędu. Zamiast tego jest kontakt z naturą i okazja, by choć chwilę pobyć tylko ze sobą. W Grzybowie na plażę dojdziemy przez las, bez trudu znajdziemy też niedrogi nocleg, zaledwie kilka kroków od morza – warto wynająć pokój na przykład w willi Opal. Pensjonat leży zaledwie 250 metrów od morza! Tuż obok pensjonatu znajdziemy las sosnowy i wiele fantastycznych tras spacerowych. Po pieszej wycieczce możemy spędzić czas na świeżym powietrzu na terenie willi – na przykład grając w koszykówkę czy urządzając grilla. Znajdziemy tu pokoje o wysokim standardzie – każdy z łazienką. Właściciel pensjonatu zapewnia też stały dostęp do Internetu przez Wi-Fi. Jednym słowem – są tu wszystkie udogodnienia, których potrzebujemy, by miło spędzić czas. Co jednak bardzo ważne – za wyjazd do takiej małej miejscowości jak Grzybowo zapłacimy znacznie mniej niż za kilka dni spędzonych w dużym kurorcie. Za wynajęcie pokoju trzyosobowego poza sezonem zapłacimy zaledwie 135 złotych – wyjazd nad morze do Grzybowa to relaks, na który każdy może sobie pozwolić.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz