Materiał Partnera

Odkryj piękno Krakowa

Odkryj piękno Krakowa

Stolica Małopolski to wyjątkowe miejsce, do którego warto się wybrać o każdej porze roku. Oferuje wiele atrakcji, jest pięknym, urokliwym miastem, robiącym wrażenie na turystach zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Warto jednak wiedzieć, jak efektywnie rozplanować pobyt w Krakowie w taki sposób, by zwiedzić najważniejsze jego zakątki. Kto może nam w tym pomóc i jakie konkretnie rejony odwiedzić?

Serce miasta

Kraków słynie z niesamowitego Rynku Głównego, który jest pierwszym miejscem, w jakie kieruje się większość turystów. Słusznie – to właśnie tutaj czeka na nas sporo atrakcji zaplanowanych przez miasto i nie tylko. W okolicach Rynku znajduje się kościół św. Wojciecha, czyli najstarszy tego typu budynek w całym Krakowie. Zdecydowanie popularniejszym i stanowiącym swoistą wizytówkę stolicy Małopolski jest kościół Mariacki, zabytek, który musi być jednym z najważniejszych punktów zwiedzania miasta. Wart zobaczenia jest też pomnik Adama Mickiewicza, zaprojektowany przez Teodora Rygiera. Kluczową rolę w zwiedzaniu odgrywa dobry punkt, z którego można planować całą wycieczkę po tym wyjątkowym mieście. Należy więc wybrać właściwe miejsce noclegowe, pomagające nie tylko w sprawnym rozplanowaniu eskapady, ale i w wygodnym oraz komfortowym odpoczynku po odwiedzeniu krakowskich atrakcji. Firma Apartamenty oferuje najlepsze hotele i kwatery w stolicy Małopolski, dzięki czemu wybierzemy lokal idealnie dopasowany do naszych potrzeb, znajdujący się w interesującej części miasta. Istotne jest również, by w gąszczu ogłoszeń znaleźć najlepsze, które pomoże nam efektywnie zwiedzać nie tylko Rynek Główny. Co jeszcze powinniśmy zatem zobaczyć w Krakowie?

Wyjątkowa architektura

Zanim jednak postanowimy opuścić Rynek i zacząć zwiedzać inne rejony Krakowa, powinniśmy odwiedzić Sukiennice – zabytkowy budynek handlowy znajduje się w części centralnej Rynku, stanowi więc podstawowy punkt na mapie każdego turysty odwiedzającego stolicę Małopolski. Osiedle Kazimierz to część miasta, którą również warto zobaczyć. Znajdujące się w niej liczne elementy kultury żydowskiej potrafią zaciekawić i przyciągnąć na dłuższą chwilę. Ogromna ilość klubów, pubów i przeróżnych restauracji pozwala zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających turystów, warto zatem włączyć właśnie Kazimierz do planu zwiedzania Krakowa. Można tam również wynająć świetnie wyposażone, urokliwe i komfortowe kwatery prywatne. Dzięki znalezieniu odpowiedniego miejsca nasz pobyt w tym wyjątkowym mieście będzie kompletny, co pozwoli na zadowolenie i satysfakcję z odbytego wyjazdu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz