Artykuł sponsorowany

Oddłużanie – pomoc prawna na etapie przedsądowym, sądowym i egzekucyjnym

Oddłużanie – pomoc prawna na etapie przedsądowym, sądowym i egzekucyjnym

Wiesz, że nie będziesz w stanie spłacić pożyczki i szukasz pomocy prawnej przy oddłużaniu? Dostałeś pozew z sądu? A może trzymałeś powiadomienie komornicze o wszczęciu egzekucji i zajęciu rachunku bankowego? Bez względu na to, na którym etapie sprawy dłużniczej jesteś, powinieneś skorzystać z usług kancelarii prawnej.

Etapy spraw związanych z zadłużeniem

Każda sprawa dłużnicza ma trzy etapy – przedsądowy, sądowy oraz postępowania egzekucyjnego. Im szybsza reakcja, tym większe prawdopodobieństwo, że sprawa zakończy się wcześniej i dalsze etapy nie będą miały miejsca.

  • Etap przedsądowy

Etap przedsądowy określa sytuację, gdy dłużnik spóźnia się z zapłatą pierwszej raty, lub otrzymuje wezwanie przedsądowe. Na tym etapie pomoc prawnika obejmuje następujące działania:

  • weryfikację płatności: kontrola ważności zawartych umów, możliwości odstąpienia od umowy, legitymacja czynna oraz zbadanie ewentualności przedawnienia.
  • negocjację zadłużenia
  • ustalenie i analiza ugody
  • przygotowanie do procesu sądowego
  • ·Etap sądowy

Pomoc prawna na tym etapie jest kluczowa dla uzyskania korzystnego rozstrzygnięcia. Korzystając z usług sprawdzonej kancelarii prawnej, takiej jak Kancelaria radcy prawnego Paweł Midura, można liczyć na kompleksową pomoc obejmującą m.in. przygotowanie taktyki procesowej, złożenie pis procesowych (w tym odpowiedź na pozew i zarzuty w przypadku postępowania nakazowego), reprezentację w sądzie w czasie rozpraw i bieżącą kontrolę postępów sprawy).

Każda sprawa o oddłużanie jest inna, dlatego prawnik musi być przygotowany na wszelkie ewentualności i dostosowywać taktykę do aktualnej sytuacji.

  • Etap egzekucyjny

Postępowanie egzekucyjne to końcowy etap procesu oddłużania, który bywa początkiem batalii sądowej. W wielu przypadkach dłużnik dowiaduje się o swoim zadłużeniu dopiero na etapie egzekucyjnym, np. przez zalogowanie na konto bankowe lub informację od pracodawcy. Na tym etapie pomoc prawna opiera się na analizie stanu faktycznego i wskazaniu możliwości powrotu do etapu sądowego. W zakresie obowiązków prawnika znajdują się m.in. weryfikacja podstaw do prowadzenia postępowania egzekucyjnego, sprawdzenie możliwości wstrzymania lub umorzenia egzekucji, weryfikacja wysokości egzekwowanych kwot oraz możliwość złożenia skargi na czynności komornicze i dopilnowanie ich prawidłowego przebiegu.

Każda sprawa – nawet z pozoru beznadziejna – może zostać rozstrzygnięta na korzyść dłużnika. Nawet najdrobniejsze błędy na etapie przedsądowym mogą być wykorzystane jako karta przetargowa w sądzie, dlatego zawsze warto korzystać z pomocy prawnej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz