Materiał Partnera

Odbiór gruzu budowlanego

Odbiór gruzu budowlanego

Gruz budowlany to efekt uboczny procesów budowlanych, a także wyburzeniowych. Wielokrotnie mowa o nim, jako o tzw. kruszywie powyburzeniowym lub kruszywie budowlanym, którego rola, zwłaszcza w budownictwie liniowym – drogowym i kolejowym – jest niesamowicie ważna. To właśnie takie odpady, trafiają bowiem do specjalnych żwirowni, gdzie po przetworzeniu, są sprzedawane na materiały do podbudowy właśnie dróg, czy tras kolejowych.

Zwiększone zapotrzebowanie na kruszywa powyburzeniowe

Zainteresowanie na kruszywa powyburzeniowe rośnie z roku na rok w Polsce z kilku przyczyn. Najważniejszą z nich jest liczba realizowanych inwestycji budowy dróg, czy też tras kolejowych, do których potrzeba wysokiej klasy materiałów do utwardzenia powierzchni. Wydobycie i obróbka pierwotnych kruszyw jest niesamowicie droga i znacznie wpływa na lokalne środowisko naturalne, dlatego dziś inwestorzy poszukują prostszych, tańszych oraz szybszych alternatyw. Kruszywa powyburzeniowe stały się najlepszą z nich, zwłaszcza że na terenie Polski wykonywanych jest łącznie ponad kilkadziesiąt tysięcy prac rozbiórkowych i wyburzeniowych domów, sklepów, fabryk, czy też kamienic. Odpady budowlane powstałe w tych działaniach, są zaś przywracane na rynek w nowej formie, co pozwala na zachowanie złóż naturalnych, czy na rozwój nowego recyklingowego sektora, będącego miejscem zatrudnienia tysięcy naszych rodaków.

Współpraca firm wyburzeniowych ze żwirowniami

Pierwszym etapem obrotu kruszywem powyburzeniowym, jest jego wygospodarowanie podczas rozbiórek, a następnie przekazanie do specjalnych miejsc skupu, zwanych często żwirowniami. To tam odkupywane są dane materiały, które są także zabezpieczane przez działaniami warunków atmosferycznych. Kruszywa przechodzą w żwirowniach również procesy mielenia i rozdrabiania, a także uszlachetniania poprzez dodatnie dodatkowych kamiennych surowców do całej mieszanki. W ten sposób tworzone są idealne materiały do utwardzania tras drogowych i kolejowych, czy nawet fundamentów apartamentowców, czy ośrodków przemysłowych. Nie tylko zatem ze żwirowniami współpracują firmy wyburzeniowe, ale w późniejszym czasie również inwestorzy budowlani, szukający tanich, ale wysokich jakościowo kruszyw. Na takie mogą liczyć doraźni i stali klienci ŻWIROWNI BYCZYNA z Jakubowic, która zapewnia także najlepszej klasy pospółkę. Przedsiębiorstwo wyróżnia się zaś posiadaniem własnego transportu zarówno wykorzystywanego do odbioru kruszyw, jak i do ich sprzedaży wraz z zawiezieniem na plac budowy!

 

Opracowanie:
Jakubowice 51
tel. 77 475 73 23
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz