Materiał Partnera

Od żołądka do sierści, czyli jak zadbać o futro pupila?

Od żołądka do sierści, czyli jak zadbać o futro pupila?
Matowa sierść to zwykle jeden z objawów niedoborów cennych witamin, minerałów oraz kwasów tłuszczowych. Sucha karma, którą zwykle podają właściciele nie zawsze pokrywa zapotrzebowanie na te składniki, dlatego konieczne może okazać się dodatkowe suplementowanie. Trzeba pamiętać, że dieta ma największy wpływ na kondycję sierści, a dopiero w drugiej kolejności pielęgnacja!

Jak żywić psa i kota?

Podawanie suchej karmy to ostateczność. Zarówno psy, jak i koty w naturze żywią się głównie mięsem. W przypadku psiaków sprawa wygląda nieco luźniej, gdyż ich przewód pokarmowy radzi sobie z trawieniem owoców i warzyw. Nieco gorzej jest w przypadku kotów, które są bezwzględnymi mięsożercami. Najlepszym wyjściem będzie karmienie swojego pupila wysokiej jakości mokrą karmą lub surowym mięsem tzw. dieta BARF. Mimo odpowiedniego pożywienia nie zawsze zapotrzebowanie na witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe jest pokrywane. Sierść jest jednym z wyznaczników kondycji zwierzęcia. Jeśli jest matowa i ma skłonności do wypadania – warto zastanowić się nad wizytą u weterynarza i rozpocząć suplementację.

Jak suplementować?

Wiele dostępnych na rynku suplementów nie ma w swoim składzie wystarczającej ilości substancji aktywnych, aby faktycznie widoczne były jakiekolwiek efekty. Wobec tego ważne jest, żeby kupować produkty pochodzące od zaufanych producentów, np. Exim Pharma. Suplementy diety warto skonsultować z weterynarzem, choć podawanie środków pozytywnie wpływających na sierść jest zwykle w 100% bezpieczne i trudno je przedawkować. W swoim składzie zawierają witaminy oraz kwasy Omega 3, EPA i DHA. Już po kilku tygodniach stosowania można zauważyć, że sierść pupila staje się bardziej błyszcząca i elastyczna. Dzięki suplementom MyPupillo zwierzę nie tylko lepiej wygląda, ale poprawia się również jego samopoczucie.

Pielęgnacja też jest ważna!

Pomimo tego, że to dieta ma kluczowe znaczenie – pielęgnacja również jest niezwykle ważna. Zarówno w przypadku psów i kotów długowłosych, jak i krótkowłosych. Należy regularnie czesać swojego pupila. W zależności od typu sierści zwykle jest to minimum raz w tygodniu. Niektóre rasy wymagają codziennego szczotkowania dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup wyjątkowo egzotycznej odmiany, najpierw sprawdź, czy poradzisz sobie z zabiegami pielęgnacyjnymi! Jeśli sierść nie będzie regularnie wyczesywana, zaczną powstawać kołtuny i włosy będą się filcować. Co więcej, zwierzę podczas wylizywania sierści będzie spożywać duża jej ilość, co może prowadzić do zatkania przewodu pokarmowego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz